שתף קטע נבחר

סלאח להארכת מעצר; 610 זרים בכלא בב"ש

מאות האזרחים הזרים שהשתתפו במשט לרצועת עזה הועברו לכלא "אלה" בבאר-שבע או גורשו מהארץ. ראשי הפלגים של התנועה האיסלמית ויו"ר המעקב של ערביי ישראל יובאו לבית המשפט. המשטרה ערוכה ברחבי הצפון, בזמן השביתה הכללית

מנהיג הפלג הצפוני של התנועה האסלאמית, השייח ראאד סלאח, ראש הפלג הדרומי של התנועה חמאד אבו-דעבאס ויו"ר ועדת המעקב של ערביי ישראל מוחמד זיידאן - שהשתתפו במשט לרצועת עזה - יובאו היום (ג') לדיון בהארכת מעצרם בבית המשפט השלום באשקלון. במקביל, שוחררה ח"כ חנין זועבי מבל"ד. היא תכנס בצהריים מסיבת עיתונאים. 

 

45 ממשתתפי המשט הבינלאומי לעזה עלו על מטוסים

 בנמל התעופה בן-גוריון וגורשו מהארץ. שלושה נוספים שהועברו לשם עדיין לא טסו.

 

עוד 130 ממשתתפי המשט צפויים להגיע לכלא "אלה" בבאר-שבע, שם נמצאים כבר 480 עצורים. משירות בתי הסוהר נמסר כי לא יתקיימו דיונים בהארכת מעצרם של האזרחים הזרים, מפני שהם עצורים לפי צו מיוחד של משרד הפנים. עם זאת הם יוכלו להיפגש עם הקונסולים של ארצותיהם, או עם עורכי דין, בתיאום מראש. בסך הכל יישהו 610 ממשתתפי המשט בכלא "אלה".

 

כל עצור קיבל, עם הגעתו לכלא, סל קליטה הכולל לבנים, שמיכות, מגבת, כלי רחצה ועוד. לאחר מכן אכלו - והוכנסו לתאים. רובם נרדמו מיד. את האוכל, אגב, קיבלו מהמטבח של כלא אשל הסמוך, המכין אלפי מנות ביום. בכלא אלה עדיין אין מטבח פעיל. יחידת "נחשון" של שב"ס העבירה 48 אחרים לנמל התעופה בן-גוריון. אזרחי ישראל הערבים שהיו בין הנוסעים לא נקלטו יחד עם שאר העצורים בכלא - אלא הועברו לטיפול המשטרה.

 

במקביל, תשע גופות האזרחים ההרוגים הועברו למכון לרפואה משפטית באבו-כביר, שם ממתינים להוראות ממשרד החוץ ומהמשטרה לגבי המשך הטיפול. מרשות ההגירה נמסר כי בכל הספינות היו 679 איש, רובם טורקים ויוונים.

 בנוסף היו על הספינה אזרחים של סרביה, עומן, פקיסטן, מלזיה, מקדוניה, תימן, קוסבו ובחריין.

 

כמו כן, המשטרה תבקש להאריך את מעצרם של 18 צעירים שנעצרו אמש בחשד להפרות סדר באום אל-פאחם, נצרת, פרדיס וחיפה. מהמשטרה נמסר: "נמשיך במדיניות תקיפה נגד כל אדם שינקוט באלימות מסוג כלשהו. נאפשר מחאות, אך לא הפרות סדר".

 

ברחבי המחוז הצפוני פרוסים אלפי שוטרים, שנערכים לתרחישים אפשריים. מפקד המחוז, ניצב שמעון קורן, מנהל הידברות עם ראשי המגזר הערבי, כדי לשמור על שקט ואיפוק. הערבים הכריזו על שביתה כללית - שכוללת גם את בתי הספר במגזר.

 

Read this article in English

 

בהכנת הידיעה השתתפו שרון רופא-אופיר ומיטל יסעור בית-אור
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
השייח סלאח. בבית המשפט
באדיבות דוברות דרום
אוטובוס ובו פעילים זרים, בכלא "אלה"
צילום: הרצל יוסף
המיון בנמל אשדוד
עמוס בן גרשום, לע"מ
מומלצים