שתף קטע נבחר

צילום: AP

משט תגובה באילת: לא להתנצל על הגנה עצמית

עשרות יאכטות וסירות הפליגו במפרץ אילת, חלפו על פני בסיס חיל הים, נופפו בדגלי ישראל וכרזו בקשר "מצדיעים לחיילים". אבל היה גם מי שהתנגד: זה עלול להרגיז את הירדנים

מאות ישראלים קיימו היום (ד') משט הזדהות והצדעה לחיילי צה"ל וללוחמי חיל הים על גבי עשרות יאכטות וסירות במפרץ אילת. המשט אורגן על-ידי בעלי היאכטות במרינה המקומית, שחשו צורך להביע הזדהות לוחמי השייטת שעצרו את המשט לעזה.

 

במפגן פטריוטיות יצאו עשרות כלי השיט אל המפרץ הפתוח כשעליהן מתנוסס דגל ישראל ושלטי הזדהות רבים, עליהם נכתב: "אילת מצדיעה לכוחות הביטחון ולחיל הים", "העיר אילת מודה ומחזקת את חיילי צה"ל", ו"ישראל אינה צריכה להתנצל על הגנה עצמית".


הספינות חלפו מול בסיס חיל-הים (צילום: עזרא ארבלי) 

 

במהלך משט ההצדעה צפרו כלי השיט, פיזרו רימוני עשן כתום וירו זיקוקים כשילדי מועדון השיט המקומי מלווים אותם בקריאת "אל-אל ישראל". כשהגיעו כלי השיט לקרבת בסיס חיל הים, נופפו להם לשלום החיילים שהמתינו להם על סיפון הדבור והודו להם.

 

זה אחר זה, בירכו הסקיפרים את החיילים ברשת הקשר והודו להם על פעילותם למען ביטחון המדינה. "מספיק עם ההלקאה העצמית, צריך לעמוד היום ולהצדיע לחיילי צה"ל כי יש לנו במה להתגאות", אמר אריק עמיר, אחד מבעלי היאכטות שלקח חלק במשט.

 

עם זאת, היו גם גורמים מקומיים שהביעו התנגדות לקיום השייט. הם נימקו את התנגדותם בכך שאילת בדרך כלל מנותקת פוליטית ומשט כזה "עלול להכניס את הפוליטיקה למפרץ אילת, מה גם שזה עלול להרגיז את הירדנים הצופים על המשט מעקבה, ויגרום ליחסים הטובים בין שתי הערים להתערער".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
תמיכה באילת
צילום: עזרא ארבלי
עשרות יאכטות בים
צילום: עזרא ארבלי
וגם גלשני רוח
צילום: עזרא ארבלי
מומלצים