שתף קטע נבחר

אקוודור מחזירה השגריר; צ'אבס: ישראל רוצחת

אחרי ניקרגואה, ממשיכות ממשלות השמאל באמריקה הלטינית לבקר את ישראל בעקבות פרשת המשט. אקוודור הודיעה על החזרת השגריר לקיטו, נשיא ונצואלה התבטא בחריפות: "ישראל היא מדינה ארורה, טרוריסטית ורוצחת. יחי העם הפלסטיני"

נשיא אקוודור, רפאל קוראה, הודיע הלילה (יום ה') כי השיב את שגריר המדינה בישראל להתייעצויות בקיטו, בעקבות פעולות ישראל נגד משתתפי משט השלום לרצועת עזה. בהודעה שפרסם משרד החוץ של אקוודור נמסר כי השגריר יעזוב את תל אביב מיד, "בצעד מחאה נגד ההתקפה שבה נהרגו ונפצעו אזרחים".

 

סערת המשט - כותרות אחרונות ב-ynet:

 

צעד חריף יותר נקטה אתמול מדינה אחרת באמריקה הלטינית - ניקרגואה - שהחליטה לנתק לחלוטין את הקשרים הדיפלומטיים עם ישראל. דוברו של הנשיא דניאל אורטגה מסר לתחנת רדיו מקומית כי "ניקרגואה מנתקת באופן מיידי את היחסים הדיפלומטיים עם ממשלת ישראל".

 

הוא הדגיש כי ממשלת ניקרגואה, המקורבת לשמאל הרדיקלי, סבורה שההשתלטות על המשט היא מתקפה בלתי חוקית המהווה הפרה של החוק הבינלאומי וזכויות האדם. הדובר ביקש להביע את תנחומיו בפני ממשלותיהם ומשפחותיהם של ההרוגים, וקרא לישראל לשחרר את העצורים.

 

מתקפה נוספת הגיעה הלילה מכיוונו של "ידיד ישראל" ידוע, נשיא ונצואלה, הוגו צ'אבס, שגינה שוב את פעולת ישראל נגד משתתפי המשט. בנאום ששודר בטלוויזיה בוונצואלה, התבטא צ'אבס בחריפות, ואמר: "ישראל היא מדינה ארורה, טרוריסטית ורוצחת, יחי העם הפלסטיני!".

 

צ'אבס יצא נגד התגובה האמריקנית לאירועים, שהיתה לדבריו עדינה מדי. "ממשל אובמה מגנה טרור, כל עוד הוא לא מבוצע על ידי ארה"ב או ישראל", הוא אמר.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הוגו צ'אבס. מתלהם
צילום: רויטרס
רפאל קוראה. מוחה
צילום: איי אף פי
מומלצים