שתף קטע נבחר

תשובה: "הגז יהפוך את ישראל לשחקן בינלאומי"

"חג שמח לכולם" איחל הבוקר בעל השליטה בקבוצת דלק השותפה במאגר לוויתן שבו, ככל הנראה, סיכוי גבוה למציאת כמות גדולה של גז. בהתייחסו לדיון שצפוי היום על תמלוגי הגז אמר תשובה: "צריך לכבד את המשקיעים ולא לעצור את המומנטום בכל הכוח"

"חג שמח לכולם"; כך אמר הבוקר (יום ה') יצחק תשובה, לאחר הפרסומים לפיהם קיים סיכוי של 50% למציאת 453 BCM (מיליארד מ"ק) גז טבעי מול חופי ישראל.

 

תשובה, שדיבר בראיון לגלי צה"ל, ציין שהוא שמח לבשר הבוקר לאנשים ש"בזכות האומץ וההקרבה והנכונות הגענו לתגליות שיהפכו את מדינת ישראל לשחקן גדול ובינלאומי.זה ייתן לה כוח גיאופוליטי מול הרבה מדינות. מהיום נהנה גם מזה".

 

 

לגבי הדיון שמתקיים היום בדבר תמלוגי הגז במסגרת ועדת ששנסקי שהקים שר האוצר שטייניץ אמר תשובה כי בשנה וחצי האחרונות "היו 500 קידוחים עקרים ואותם אנשים שהשקיעו כסף לא יכולים לבכות היום. אנחנו פועלים על פי רישיון ידוע. כל הקידוחים בוצעו על פי היתרים וזיכיונות צריך לכבד את המשקיעים ולא לעצור את המומנטום בכל הכוח". יצוין שבדיונים האחרונים לא התקבלה החלטה רשמית בדבר החרגה של מאגר כזה או אחר ממתווה המיסוי החדש.

 

צריך להתעשת ולקבל החלטה

בתוך כך, הבוקר פורסם עדכון למאגרי תמר, שם התגלתה רזרבה חדשה של כ-10%. עם זאת, נכון לעכשיו הגז הטבעי עדיין נשאר במעמקי הים כיוון שהמועצה הארצית לתכנון ובנייה טרם קיימה דיון בחלופות המוצעות להקמת נקודת הקליטה. "אני קורא לכל רשויות התכנון להקדים את הדיון בנושא. צריך להתעשת ולקבל החלטה, כי כל דחייה בנושא משמעותה הפסד של שני מיליון דולר ליום", אמר הבוקר מנכ"ל ישארמקו יוסי לוי, שמחזיקה 28.75% ממניות קידוחי תמר.

  

לדבריו, העדכון שפורסם הבוקר מוכיח את הפוטנציאל העצום של המאגר שם ואת איכותו, אולם חבל שעיכוב ביורוקרטי ימנע את מיצוי הגז הטבעי שהתגלה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים