שתף קטע נבחר

כתבת הבית הלבן: שהיהודים יחזרו לפולין

הלן תומאס, הכתבת הוותיקה ביותר בבית הלבן, אמרה כי היהודים צריכים "להסתלק לעזאזל מפלסטין" במהלך אירוע שקיים הנשיא אובמה לרגל אירועי חודש המורשת היהודית. כשנשאלה לאן יילכו, ענתה: "הביתה, לפולין או גרמניה"

הלן תומאס, הכתבת הוותיקה ביותר בבית הלבן, מחוללת סערה בארה"ב לאחר שאמרה שהיהודים חייבים "להסתלק מפלסטין" ולחזור "הביתה לגרמניה או פולין".

  

תומאס, שתחגוג בעוד חודשיים את יום הולדתה ה-90 ונחשבת מאז 1961 לחלק בלתי נפרד מהבית הלבן, אמרה את הדברים לרב דיוויד נסנוף, בעל אתר אינטרנט, בשולי אירוע שערך הנשיא אובמה בשבוע שעבר במסגרת חודש המורשת היהודית. היא התבטאה בחריפות נגד ישראל על רקע אירועי המשט לעזה.

 

 

במהלך האירוע נשאלה תומאס מה דעתה על ישראל, ותגובתה הישירה הייתה: "שייצאו לעזאזל מפלסטין". על הפלסטינים אמרה: "האנשים האלה כבושים וזו אדמתם. זו לא גרמניה ולא פולין". כשנשאלה לאן יילכו היהודים, ענתה: "הביתה לפולין לגרמניה, לאמריקה. לכל מקום אחר".

 

מאז פורסמה התבטאותה מעוררת המחלוקת, נשמעו קולות רבים שדרשו את פיטוריה של תומאס. בראש דורשי הפיטורים היה ארי פליישר, יהודי ודובר הבית הלבן בעת כהונתו של הנשיא ג'ורג' בוש. "היא צריכה לאבד את המשרה שלה בגלל זה", הגיב פליישר על דברי תומאס באימייל לאתר "פוליטיקו". "כמישהו שהוא יהודי וכמישהו שעבד עם הלן תומאס ואף חיבב אותה, אני מוצא את דבריה מזעזעים. היא תומכת בטיהור דתי. אם עיתונאי או בעל טור היה אומר דברים דומים נגד שחורים או היספאנים, הם כבר היו מאבדים את משרתם", טען.  

 

כבת למהגרים לבנונים, לא מסתירה תומאס את אהדתה לנושא הערבי והפלסטיני בשאלות שהיא

 מפנה לנשיא אובמה ולדובר הבית הלבן במסיבות עיתונאים ובתדרוכים לתקשורת. את עצירת המשט בתחילת השבוע, שהתפתחה לתקרית אלימה, היא הגדירה כ"טבח" בשאלה שהפנתה במהלך תדרוך שנערך בבית הלבן.

 

תומאס שימשה במהלך שנים ככתבת הבית הלבן של סוכנות הידיעות UPI, וכיום היא בעלת טור ברשת הארסט. היא מגיעה מדי יום לבית הלבן, ויושבת באופן מסורתי בשורה הראשונה בתדרוך הכתבים היומי. היא זוכה לכבוד רב מצד עמיתיה ומאנשי צוות הנשיא, וביום הולדתה האחרון זכתה לעוגה שהוענקה לה אישית על ידי הנשיא אובמה.

 

  • Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
חזרו לפולין. תומאס
צילום: יו טיוב
מומלצים