שתף קטע נבחר

מבוכה: סרטון הפרודיה על המשט הוצג כרשמי

ההסברה הישראלית בעולם נתקלת באבן נגף נוספת, מתוצרת בית: לשכת העיתונות הממשלתית שלחה בטעות קטע סטירי של קבוצת "לאטמה", המגחיך את משתתפי המשט הבינלאומי לעזה, כסרטון רשמי לכתבים הזרים. הגרמנים וההולנדים לא צחקו, ישראל מיהרה להתנצל

אופס, עשינו זאת שוב? טעות מביכה של לשכת העיתונות הממשלתית הביאה לכך שסרטון סאטירי פרטי על המשט לעזה נשלח לעיתונאים זרים בכסות רשמית של מדינת ישראל. כך דיווח אמש (יום שבת) בהרחבה אתר האינטרנט של העיתון הגרמני "דר-שפיגל". בעקבות הטעות, הגיעה התנצלות, ועימה הבהרה כי הסרטון אינו מייצג בשום פנים את עמדתה של מדינת ישראל. 

 

ביומיים שחלפו מאז שהועלה לרשת, כמיליון גולשים צפו בסרטון "Flotilla Choir presents: We Con the World", עליו חתומה קבוצת "לאטמה",

המעלה קטעי פרודיה לאתר האינטרנט שלה. בסרטון, המבוסס על השיר "We Are The World" שכתבו מייקל ג'קסון וליונל ריצ'י בשנות ה-80, שרים שחקנים המוצגים כמשתתפים כביכול של המשט לעזה. השיר ההוא זכה לכותרת חדשה - "אנחנו מרמים את העולם", והוא מבוצע כביכול בידי משתתפי המשט ומארגניו.

 

ככל הנראה, גם אנשי לשכת העיתונות הממשלתית נתקלו בסרטון, בו בין היתר, שרים המשתתפים כי "אין אנשים מתים, אז הדבר הטוב ביותר שאנחנו יכולים לעשות, זה ליצור את הבלוף הגדול מכולם" וכן "נגרום לכולם להאמין שחמאס הוא אמא תרזה".

סרטון הפרודיה: "נגרום לעולם לנטוש את דרך ההגיון"  

 

את הסרטון הזה בדיוק שלחה בסוף השבוע לשכת העיתונות הממשלתית לכתובות דואר אלקטרוני של כמה עיתונאים ברחבי העולם. גם סוכנות הידיעות ההולנדית (BNO) דיווחה שקיבלה את הסרטון מהגוף הרשמי של ישראל.

 

הגרמנים לא צחקו - הישראלים התנצלו

למרבה צערה של לשכת העיתונות, הסרטון כלל לא הצחיק את העיתונאים ואת כלי התקשורת הזרים: בכותרת המשנה של "דר-שפיגל", לדוגמה, נכתב כי הסרטון "עושה צחוק מצוות המשט" וכינו כמה פעמים את העובדה שהוא נשלח כ"טעות תעמולה מביכה".

 

לפי הדיווח, כשלוש שעות מאוחר יותר התקבל בסוכנות הידיעות ההולנדית מייל נוסף, תחת הכותרת "קרולין גליק ולהקת המשט" ובו אותו הסרטון בדיוק.

הדבר הועבר ללשכת העיתונות הישראלית, שככל הנראה אנשיה הבינו את חומרת הטעות. תוך 20 דקות בלבד נשלחה ההודעה הבאה מטעם הלשכה: "שלחנו היום בטעות קישור לקטע וידיאו שנמצא אצלנו, אך נועד רק לשימוש עצמי ולא התאים להפצה רחבה יותר".

 

"דר-שפיגל" ציין כי על ההודעה חתום אדם בשם אפרים רוזמן, שציין כי "תוכן הסרטון אינו מהווה בשום אופן את העמדה הרשמית של מדינת ישראל, לשכת העיתונות שלה או כל גורם רשמי אחר".

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
התקרית על ה"מרמרה"
צילום: דובר צה"ל
מומלצים