שתף קטע נבחר

הפיקסיז מבטלים את הגעתם לישראל

להקת הרוק, שהיתה אמורה להופיע ביום רביעי הקרוב בתל אביב, מודיעה על ביטול הופעתה. "אנו יכולים רק לקוות לימים טובים יותר", נמסר מהלהקה

הדי השתלטות צה"ל על המשט לעזה והסערה הבינלאומית שהתעוררה בעקבותיה ממשיכים: להקת הפיקסיז, שהיתה אמורה להופיע בישראל ביום רביעי הקרוב (9 ביוני) הודיעה הבוקר (א') כי היא מבטלת את בואה. בכך היא מצטרפת ללהקות הקלאקסונז וגורילאז סאונד סיסטם, שביטלו את בואן ברגע האחרון והיו גם הן מתוכננות להופיע במסגרת פסטיבל "פיק.ניק" בגני התערוכה בתל אביב. כזכור, לפני שבועיים ביטל גם הזמר אלביס קוסטלו את הגעתו לישראל ממניעים פוליטיים.

 

מפיקי המופע בארץ קיבלו מהנהלת הלהקה את המסר הבא: "ההחלטה לא התקבלה בקלות, וברור לנו שהמעריצים הישראלים חיכו לביקור הלהקה בארץ זמן רב מדי. אנו מבקשים להעביר את התנצלותנו העמוקה למעריצים, אך אירועים שמעבר לשליטתנו פעלו נגדנו. אנו יכולים רק לקוות לימים טובים יותר, בהם נוכל סוף סוף להציג את הופעת הפיקסיז המיוחלת בישראל".

 

רוכשי הכרטיסים יוכלו לקבל כספם בחזרה במשרדי הקסטל ובנקודות הרכישה החל ממחר, יום שני, 7.6 ב-9 בבוקר. למופע נמכרו עד כה אלפי כרטיסים.

 

הפקת "פיק.ניק" פנתה ללהקת ה"אדיטורז", שאמורה להופיע גם היא במסגרת הפסטיבל, והודיעה לה כי לאור ביטול הפיקסיז, הפסטיבל לא יתקיים במתכונתו המתוכננת בגני התערוכה. אם תחליט בכל זאת להופיע בישראל, טרם נודע איזה סידור תערוך ההפקה עם רוכשי הכרטיסים המעוניינים להגיע להופעתה במקום קטן יותר.

 

הביטולים הרבים האלה מעוררים חשש, הן בקרב המפיקים והן בקרב הקהל, לגבי ההופעות הגדולות המתוכננות לשבועות הקרובים, הופעותיהם של אלטון ג'ון ב-17 ביוני ורוד סטיוארט ב-30 ביוני. אשת יחסי הציבור של שני המופעים האלה, רונית ארבל, מסרה כי "לא נמסרו קולות של ביטול מפי השניים".

 

הפיקסיז נחשבת לאחת מלהקות הרוק האלטרנטיבי המשפיעות ביותר (בין השאר, הודה קורט קוביין כי את הרעיון של כתיבת שיר עם בתים שקטים ופזמון רועש הוא גנב ממנה). לאחר שהקליטה ארבעה אלבומים בלבד, היא התפרקה בשנת 1993. באופן מפתיע, בהתחשב באיבה הניכרת בין חבריה, היא הודיעה על איחוד בשנת 2004, ויצאה לסיבוב הופעות בן שנתיים. מאז היא מופיעה בקביעות ואף הודיעה על יצירת אלבום חדש.

 

כזכור, לפני שנתיים הופיעה כאן בסיסטית הפיקסיז, קים דיל, במסגרת הרכב הברידרז, אותו היא מנהיגה עם אחותה התאומה קלי.

 

השתתף בהכנת הכתבה: אור ברנע

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פיקסיז. התנצלות למעריצים
צילום: Chris Glass
לאתר ההטבות
מומלצים