שתף קטע נבחר

חברת רשף ביטחון מלינה פנסיה לעובדיה

חשיפה: עובדים בחברת האבטחה טוענים שהחברה גבתה מהם הפרשות לפנסיה, אך לא העבירה את הכסף לכלל ביטוח. בחברה טענו בהתחלה שהכסף הועבר לכלל, ולאחר מכן טענו שהעובדים מבוטחים במבטחים - טענה שהתבררה כלא נכונה. עובדת: "כבר שנה מורחים אותנו ולא מעבירים כלום"

"חברת האבטחה רשף ביטחון גבתה מעובדים הפרשות לפנסיה - ולא העבירה את ההפרשות לקרנות הפנסיה שלהם"; כך טוענים עובדים בחברה.

 

 

יצחק (שם בדוי) עובד מזה כשלוש שנים כמאבטח בחולון. "עד לפני שנה עבדנו בחברה אחרת, ולא היו בעיות", אומר יצחק, "לפני כשנה עברנו לרשף ביטחון, והתחילו הבעיות. אנחנו מבוטחים כולנו בכלל ביטוח, ואני בודק שם שוב ושוב, והם אומרים לי שלא מעבירים להם עבורינו הפרשה לפנסיה".

 

מיכל גבריאלי, המועסקת גם היא מטעם רשף ביטחון כמאבטחת מתקנים של עיריית חולון, טוענת אף היא שהחברה גובה ממנה הפרשות לפנסיה, ולא מעבירה אותן הלאה. "פניתי שוב ושוב למעסיקים שלי, והם אומרים שהם יעבירו והכל יהיה בסדר. בינתיים, בתלוש שלי רשום שירד לי כסף, אבל כשאני בודקת בכלל ביטוח, הם אומרים לי שלא הועבר שום דבר. פניתי להסתדרות ולתמ"ת, וגם שם אמרו לי שהנושא בטיפול ושהכל יהיה בסדר. נמאס לי כבר לשמוע את התשובה הזאת. כבר שנה מורחים אותנו ומצפים שנאמין להם. בסוף יפטרו אותנו ולא נקבל פנסיה".

 

גורם בכיר ברשף ביטחון מכחיש את טענות העובדים. מהנהלת החברה נמסר בשבוע שעבר כי הכסף הועבר לסוכן הביטוח המטפל בפנסיה של העובדים, והתעכב בגלל בעיות טכניות. גורם בהנהלת החברה מסר ל-ynet בשבוע שעבר: "אכן, היו בעיות, אבל הכסף הועבר בסוף. הם יראו את זה בסוף החודש בדו"ח הרבעוני שהחברה תשלח להם".

 

"אופס, היא בכלל במבטחים"

בעקבות תשובת הנהלת החברה, בדקה גבריאלי שוב אם הכסף הגיע לחברת הביטוח, אך חזרה עם טענה זהה: בכלל ביטוח אמרו לה שהכסף לא הועבר. בעקבות זאת, פנינו שוב לרשף ביטחון, הפעם עם שמה של העובדת ועם מספר תעודת הזהות שלה. הפעם נמסרה מרשף ביטחון תגובה חדשה: גבריאלי, וגם עובדים אחרים הטוענים שלא קיבלו פנסיה, אינם מבוטחים בכלל ביטוח, אלא דווקא במנורה-מבטחים.

 

ואולם, מחברת מנורה-מבטחים נמסר כי לגבריאלי אין פנסיה אצלם.

 

מבדיקת ynet עולה כי הפרשות הפנסיה של גביראלי ועובדים נוספים לא הועברו למנורה מבטחים ולא הועברו לכלל ביטוח.  

 

מסוכנות הביטוח מדנס, המטפלת בעובדי רשף ביטחון, נמסר בתגובה: "הכסף עבור העובדים הועבר מרשף ביטחון רק בחלקו ותוך עיכובים. כל הכסף שהתקבל עבור העובדים הועבר על ידינו באופן מסודר במלואו לחברות הביטוח שבהן הם מבוטחים. עם זאת, חלק מהעובדים לא העבירו את מלוא הניירת הדרושה כדי להסדיר בחברות הביטוח את מעברם מהמעסיק הקודם שלהם לרשף ביטחון, ולכן חברות הביטוח אינן יכולות באותם מקרים לטפל בהם". 

 

בעקבות פרסום הכתבה נמסר ל-ynet מרשף ביטחון בתגובה: "החברה הפרישה ומפרישה לכלל עובדיה את מלוא זכויותיהם בהתאם לצו ההרחבה בענף השמירה.

 

במשרד התמ"ת אישרו שהתקבלה פנייה של עובדי רשף ביטחון בנושא, אך לא ניתן לטפל בה כיוון שהעובדים טרם פנו לערכאות משפטיות. בהסתדרות מאשרים שהתקבלה פנייה של עובדי החברה המתלוננים על נושאים שונים, ומוסרים כי ההסתדרות פועלת לטפל בתלונות ולא תשלים עם התנהלותה של החברה מול עובדיה, ותפעל כדי לאפשר לעובדים להתאגד ולהקים ועד עובדים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום אילוסטרציה
צילום: מישל דוט קום
מומלצים