שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  הליך פונדקאות לפי כללי ההלכה

  מה אומרת ההלכה על תהליך הפונדקאות, ומה אומרים ברחוב הדתי והחרדי על התופעה? רב ל"ידיעות אחרונות": "זו הפעם הראשונה שאני נתקל במקרה שבו פונדקאית יולדת שלישייה"

  מי שליווה את בני הזוג במשך שנים עד שהגשימו את חלומם היה מכון פוע"ה - רפואה ופוריות על פי ההלכה - שחיפש עבורם פונדקאית מתאימה וגם השיג את ההיתר ההלכתי שאיפשר לקיים את ההליך.

   

  "ההלכה מחייבת שהאם הפונדקאית תהיה יהודייה, פנויה ולא קרובת משפחה של הבעל או האישה. ישנם רבנים שבכלל לא מתירים את הסדר האם הפונדקאית, אך ישנם רבנים גדולים, כמו הרב עובדיה יוסף, שמתירים את ההליך כל עוד הוא מתבצע בפיקוח הלכתי‭,"‬ מסביר הרב מנחם בורשטיין, ראש מכון פוע"ה.

   

  לדבריו, בהיריון של השלישייה "הייתה בעיה מכיוון שישנה מחלוקת הלכתית אם מותר לדלל היריון מרובה עוברים. אם יש רביעייה אז ניתן לדלל, אבל במקרה של שלישייה זה מצב בעייתי‭."‬

   

  למזלם של בני הזוג, האם הפונדקאית החליטה להמשיך את ההיריון עם השלישייה, וכך נמנע הדיון ההלכתי. "אנחנו נתקלים בלא מעט פונדקאיות שאצלן ממד הכסף קיים באופן מרכזי, אולם במקרה של האם הפונדקאית הנוכחית - היא פשוט גיבורה. אישה מרשימה, שכולה חסד, יוצאת דופן ביחס וברצון לעזור ולתרום לשמחה של משפחה שאין לה ילדים‭,"‬ אומר הרב בורשטיין בהערכה.

   

  לדברי הרב, במגזר הדתי והחרדי עדיין מתקשים לקבל את העובדה שאישה אינה בהיריון ופתאום יש לה תינוק, אבל בהדרגה הנושא צובר תאוצה. "אנחנו מקבלים פניות בנוגע לפונדקאיות מדי שבוע, וכל חודשייםשלושה מתחיל תהליך. אבל זו הפעם הראשונה שאני נתקל במקרה שבו פונדקאית יולדת שלישייה‭." ‬

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  ד"ר רק שאלה
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים