שתף קטע נבחר

חשד: חזן אנס בת 16 וקנה מייק-אפ להסתרה

נערה בת 16 מהדרום, שעבדה כמנקה בבית כנסת, נאנסה על-פי החשד על-ידי החזן. דיילת בסופר פארם חשפה את הפרשה, כאשר השניים קנו מייק-אפ לנערה כדי להסתיר סימני נשיקות. החשוד שוחרר לביתו, משפחת המתלוננת תערער על ההחלטה

איך קורה שחזן בית כנסת בדרום, החשוד שאנס את המנקה בת ה-16, שוחרר למעצר בית במרחק מטרים ספורים מבית המתלוננת? גם במשפחת המתלוננת לא מבינים. עו"ד שירה רעות מורד, המייצגת את הנערה, זועמת על התנהלות המשטרה בפרשה ומציינת כי היא מתכוונת לערער על החלטת בית המשפט.

 

החזן נעצר בזכות עירנות של דיילת קוסמטיקה בסניף "סופר פארם" בעיר מגוריה של הנערה. הוא הגיע לסניף עם הנערה ורכש עבורה מייק-אפ כדי לנסות ולטשטש סימני נשיכות ונשיקות, משום שהייתה בדרכה לבית הספר. הדיילת הבחינה בשניים, שתועדו במצלמת החנות, בשעה שהחזן סייע לה לטשטש את הסימנים. היא הזעיקה משטרה, ושם העזה הנערה להתלונן לראשונה על מה שעברה.

 

הנערה, מבית חרדי, הסכימה לשמש מנקה בבית הכנסת אחרי שעות הלימודים ובהסכמת הוריה שנתנו אמון בחברם. מכאן התפתחו יחסי אמון בין החזן לנערה, שהגיעו לכדי נגיעות בגופה, למרות התנגדותה. הנערה סיפרה לחוקרים כי הייתה במצוקה גדולה, וחששה מאוד שהסיפור יגיע להוריה ולמכריה. החזן הרעיף עליה הבטחות ש"יהיה לה רק טוב איתו" ושהיא "יכולה לסמוך רק עליו". בחקירתו במשטרה הודה בקיום היחסים, אך טען כי הם נעשו מרצון שני הצדדים.  

 

האיש נעצר בסוף השבוע שעבר, ובמוצאי שבת שעברה הצליח בא כוחו, עו"ד חיים אברג'ל, לשחררו למעצר בית של שבוע. רבים הופתעו מהחלטת בית משפט השלום באשקלון, ששחרר את האיש, למרות חשדות כבדים לאינוס, בעילת קטינה וביצוע מעשים מגונים, תוך ניצול יחסי מרות. בית המשפט הטיל צו איסור פרסום על שמות המעורבים בפרשה, אולם בשל תפקידו של החשוד הוא הפך לשיחת העיר.

 

בבית הכנסת שבו עובד החזן התקיימה אסיפה, שבה הוחלט להשעות את החזן, אולם החשוד הופיע ביום שישי האחרון וביקש לאפשר לו להמשיך להגיע לבית הכנסת כדי להמשיך ולהתפלל. עובדה זו קוממה את המתפללים, משום שהחזן, נשוי ובעל משפחה, הודה בקיום היחסים עם הנערה.

 

הנערה מקבלת טיפול פסיכולוגי וליווי מקצועי וזוכה לגיבוי מלא ממשפחתה. פרקליטתה, עו"ד שירה רעות מורד: "מדובר באירוע חמור שהתגלה באקראי על ידי אזרחית אחראית ועירנית, שטומן בחובו מספר עבירות חמורות ביותר". לדבריה, לא ניתן לטעון שהיו יחסים בהסכמה. "מחדל נוסף הוא העובדה שהחשוד שוחרר למעצר בית בלי מיצוי כל ההליכים עד תום. אביה של הנערה לא הסכים לעימות מיידי כי גונן על ילדתו, והמשטרה מיהרה להעביר את התיק לפרקליטות ללא עימות. כעת התיק הוחזר כדי לבצע את העימות ולהוכיח כי דבר וחצי דבר לא נעשה בהסכמה מצד הנערה".

 

עורכת דינה של הנערה הביעה תקווה שהמשטרה תכיר במחדליה ותבקש להמשיך את מעצר הבית הרחק ממקום מגוריו. כי הפרדוקס הוא כעת שהיא הנערה כקורבן צריכה לחשוש לצאת מביתה בשל המרחק הגיאוגרפי הקטן בין הבתים. צריך לגונן על הקורבן ולא על החשוד". 

  

בא כוח החשוד, עו"ד חיים אברג'ל, מסר בתגובה: "מרשי נחקר במשטרה ושיתף פעולה עם חוקריו. מה שאוכל לומר בשלב הזה הוא כי מרשי מכחיש מכל וכל כי אנס את המתלוננת. ולא בכדי שוחרר על ידי בית המשפט". מדוברות המשטרה נמסר כי התיק נחקר באופן יסודי. ובית המשפט הוא שהחליט על מעצר החשוד. 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: Index Open
אילוסטרציה
צילום: Index Open
עו"ד חיים אברג'ל. מייצג את החזן
צילום: מיקי יאן
מומלצים