שתף קטע נבחר

הגיבור החדש של אסירי הכלא בקרוליינה: מיידוף

הונאת הענק של מיידוף גרמה לחלק מהאסירים שיושבים איתו בכלא להעריץ אותו ולראות בו פושע מבריק. נראה כי הלהג של מיידוף על קורבנותיו מסייע למיצוב הזה. אחד האסירים ציין כי שכשאמר למיידוף כי גזל מלקוחותיו מיליונים, הוא תיקן אותו ואמר: "לא מיליונים, מיליארדים". בפני אסיר אחר התרברב כי בכל מקום בגלובוס שאצבעו תנחת "יש לו בית"

ברנרד מיידוף הפך לגיבור עממי בקרב רבים מהאסירים איתם הוא כלוא, אבל כשאסיר אחד התפרץ על הנוכל שהונה את לקוחותיו בסכום של 65 מיליארד דולר, השיב לו מיידוף: "שילכו להזדיין הקורבנות שלי. אני סחבתי אותם עשרים שנה ועכשיו אני כלוא ל-150 שנה". כך מדווח היום (ב') הניו יורק מגזין.

 

 

כשאסיר אחר אמר למיידוף בן ה-71, שגניבה מזקנות זה דבר "די מחורבן", מיידוף ענה לו ברוגע כי, "טוב, זה מה שעשיתי".

 

אסיר לשעבר נוסף אמר למגזין כי מיידוף אמר להם פעם אחת כי הוא יכול לסובב גלובוס, ובכל מקום שהאצבע שלו תיפול עליו, "הסיכויים הם שיש לו בית שם, או שהוא ביקר שם".

 

אסיר אחר שהתראיין אף נזכר כי צפה יחד עם מיידוף בתכנית "60 דקות", בכתבה על מיידוף, וציין בהערצה, שכשאמר שגזל מלקוחותיו מיליונים, תיקן אותו מיידוף, "לא מיליונים, מיליארדים".

 

הונאת הענק של מיידוף גרמה לחלק מהאסירים פשוט להעריץ את האיש ולראות בו פושע מבריק שהוא אגדה חיה, שעל פי השקפת עולמם, הפך בסופו של דבר את חייו להצלחה מסחררת.

 

"אם אני הייתי חי כל כך טוב במשך 70 שנה, לא היה אכפת לי לגמור את חיי בכלא", אמר אחד מהם. מאז שהוא בכלא, מרוויח מיידוף 14 סנט לשעה בטאטוא רצפת החנות בבית הכלא הפדרלי שבו הוא כלוא בצפון קרוליינה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים