שתף קטע נבחר

שר פלסטיני: מחרים התנחלויות, רוצה שת"פ כלכלי

שר הכלכלה ברשות הפלסטינית אמר בכנס בתל אביב: "יש לנו קשרים ענפים עם המשק הישראלי ואנחנו רוצים להמשיך ולהרחיב את שיתוף הפעולה". הוא הדגיש כי החרם שהוכרז מכוון להתנחלויות בלבד

"החרם ממוקד ומיועד אך ורק להתנחלויות". כך אמר הערב (יום ב') שר הכלכלה הפלסטיני, חסן אבו-ליבדה, בכנס שנערך בתל אביב. "יש לנו קשרים ענפים עם המשק הישראלי ואנחנו רוצים להמשיך את שיתוף הפעולה הזה ולהרחיב אותו", אמר לצד זאת.

 

עיקר דבריו של אבו ליבדה, שדיבר בערב עיון של מרכז פרס לשלום, התמקדו בחרם שהוכרז ברשות הפלסטינית על תוצרת התנחלויות. כאשר נשאל האורח בידי המשתתפים הישראליים בפאנל מה יהא על אותם העובדים הפלסטינים במפעיל םשיסבלו מהחרם - השיב בנימה עוקצנית: "אני שמח לגלות כמה דואגים כאן ל-22 אלף העובדים הללו. הם אינם זרים, הם פלסטינים. ויש ביניהם שכנים ומכרים שלי. אבל אם אתם דואגים להם - למה שלא תקחו אותם לעבודה בתוך מדינת ישראל. הם מוכשרים, מיומנים, ועובדים טובים ומסורים שמועסקים בשכר נמוך יחסית ויכולים לתרום רבות למשק הישראלי".

 

אחד המשתתפים הישראלים בפאנל היה התעשיין עמירם שור, חבר בהנהגת התאחדות התעשיינים הישראלית אמר שאם העובדים הפלסטינים הללו יתפטרו בגלל החרם - התאחדות התעשיינים תפנה לממשלה ותקבל אישור לייבא במקומם עובדים זרים.

 

מדבריו של שר הכלכלה עולה כי אין בכוונת הרשות "לשבור את הכלים" מול ישראל במישור הכלכלי, על אף החרם. "ישראל היא כאן כדי להישאר", הסביר, "ואנו מעוניינים בשלום ובשיתוף פעולה עימה ולא נשתתף בשום חרם נגד הכלכלה הישראלית בכללותה".

 

"לא היינו יכולים להחרים את הכלכלה הישראלית כולה גם אם היינו רוצים, כי חלק ניכר מהיבוא והיצוא הפלסטיני קשורים במדינת ישראל.

 מטרת הקמפיין נגד מוצרים מההתנחלויות היא לתמוך בפיתוח כלכלי פלסטיני ובמאמצים לבנות מדינה פלסטינית תוך הקמת תעשיה במקום התעשיה שהמתנחלים הקימו בשטחים הכבושים", אמר השר.

 

אבו-ליבדה התייחס בדבריו גם לבידודה של ישראל בזירה הבינלאומית, תוך אזכור התקרית קטלנית על סיפון ה"מרמרה": "הפיאסקו שאירע השבוע בודד את ישראל יותר מכל קמפיין שאנחנו היינו יכולים לעשות נגדה. ישראל נהנתה ב-15 השנים האחרונות מתמיכה וידידות רבה בעולם, והיא נעשית מבודדת בשנה האחרונה בגלל מדיניותה של הממשלה הנוכחית".

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
חסן אבו-ליבדה. חרם נקודתי
צילום: דודו אזולאי
מומלצים