שתף קטע נבחר

האלפים האוסטריים: תיכנסו כבר לאוטו ותסעו

מעבר גרוסגלוקנר (Grossglockner), שבהרי האלפים של אוסטריה, הינו כביש שמתפתל ועובר בנופים מדהימים, ופתוח בין מאי לאוקטובר. אתם לא רוצים להחמיץ את הנסיעה הזו

במרכזם של האלפים האוסטריים, במקום הגבוה ביותר באוסטריה והיכן ששלוש מדינות המחוז: קרינתיה, זלצבורג וטירול נפגשות - נסלל בשנות ה-20 של המאה ה-20 מעבר הרים ראשון לרכבים ממונעים באלפים האוסטריים. 

 

מעבר גרוסגלוקנר (Grossglockner) הינו כביש אגרה מדורג, שמתפתל ועובר דרך נופים מדהימים. לאורך כל הכביש ישנן נקודות עצירה לתצפית ומנוחה. כביש זה, המשתרע לאורך 48 ק"מ ומקשר בין מדינת זלצבורג למדינת קרינתיה באוסטריה (המורכבת פדרטיבית מתשע מדינות בסך הכל), חולש על נוף מדהים לכל אורכו, ומספק מבט פנורמי על הקרחון היבשתי הגדול Pasterze Glacier.

 

הכביש נמצא בשמורת טבע לכל אורכו, ועל כן הכניסה אליו כרוכה בתשלום שניתן לבצע בתאי-תשלום מיוחדים ב- Ferleiten (לבאים מכיוון זלצבורג) וב-Heiligenblut (לבאים מקרינתיה). הכביש אינו פתוח כל השנה, ונפתח באמצע האביב (בסוף חודש אפריל או בתחילת חודש מאי, תלוי בקצב הפשרת השלגים) ועד סוף חודש אוקטובר. כמו כן, הגישה לכביש מוגבלת בשעות:

 

  • עד ה-15 ביוני: מ-6:00 עד 20:00
  • מ-16 ביוני עד 15 בספטמבר: מ-5:00 עד 21:30
  • ומ-16 בספטמבר עד סוף אוקטובר: מ-6:00 עד 19:30


מבט אל חבל טירול שבאלפים האוסטרים (צילום: באדיבות אופרן)

 

הנסיעה על כביש זה היא כמובן איטית, הן בגלל הנוף עוצר הנשימה שמושך את העין והן בגלל העיקולים היורדים (או המטפסים - תלוי באיזה כיוון אתם נוסעים) הרבים לאורך כל אורכו. לכל אורך הדרך ניתן לעצור בצידי הדרך ולצעוד בשבילים בדרגות קושי שונות. שימו לב שהכניסה לכביש אפשרית עד 45 דקות משעת סגירת המקום.

 

האטרקציה העיקרית בכביש זה היא הקרחון המפורסם הנשקף ממנו. קרחון זה, ה-Pasterze Glacier, המונח לרגלי ההר הגבוה באוסטריה ה-Grossglockner, נפרש על פני כ-18 קמ"ר (ולמרבה הצער הולך ונסוג: מאז מדידת הנפח הראשונה בשנת 1851 הלך ופחת נפחו בכמחצית, ואורכו הולך ופוחת בכ-10 מטרים בכל שנה). אזור זה מומלץ מאוד לטיול ברכב שכור, וניתן להגיע אליו גם ממדינות ששכנות לאוסטריה.

 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
זלצורג
באדיבות אופרן השכרת רכב
מומלצים