שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  דלקן אוטומטי - לקראת אישור סופי

  לאחר למעלה מעשור שנים של דיונים ומערכת לחצים שהפעילו חברות הדלק הגדולות, מגיע השלב הסופי בהאחדת מתקני התדלוק האוטומטיים

  הסאגה של מכשיר התדלוק האחיד מתקרבת לסיומה, אחרי 12 שנה. ועדת הכלכלה אישרה היום לקריאה שנייה ושלישית את הצעת החוק של ח"כ שי חרמש (קדימה), אשר תאפשר לצרכנים לרכוש דלק בעזרת מכשיר תדלוק אוטומטי אחיד מכל חברות הדלק. מליאת כנסת אמורה לאשר סופית את החוק בשבוע הבא.

   

  יו"ר הוועדה, ח"כ אופיר אקוניס (ליכוד), קיצר משישה לשלושה חודשים את פרק הזמן שהחוק קוצב לשר התשתיות, להתקין את התקנות ליישום סדרי התדלוק החדשים. "השר אריאל שרון ניסה לפני 12 שנה להנהיג את הדלקן האוניברסאלי, אך ללא הצלחה. מאז לא עשתה המדינה דבר בנדון", אמר אקוניס. "מצב זה מהווה דוגמא לחסמים הביורוקרטים ולסחבת שמכשילה את הסרתם, אשר פוגעים בציבור הצרכנים".

   

  חרמש אמר ל-ynet כי עד אמש המשיכו חברות הדלק בהפעלת לוביסטים שלחצו עליו להסכים לשינוי הצעתו, לפחות כדי לאפשר לבעלי רכב בחירה בין שימוש בדלקן אחיד לכל החברות, לבין דלקן המיועד לחברת דלק אחת. גם היום נעשו ניסיונות לשנות את ההחלטה. בשלב החקיקה האחרון עלתה השאלה מי יישא בעלות החלפת מכשיר התדלוק - כ-200 שקלים, לטענת חרמש הוסכם להסמיך את שר התשתיות לקבוע נוהל מיוחד לעניין זה.

   

  בנושא התשלום החודשי עבור הדלק, נקבע שכל החברות יפעילו תוכנת מחשב אחידה. בעל הרכב אשר התקשר עם חברה מסוימת, יוכל להחליף חברה בהודעה טלפונית. השינוי יוטמע במערכת, ותדלוקיו יירשמו מיד בכתובת החדשה אליה יועבר גם התשלום.

   

  יש להזכיר כי מאבק חברות הדלק הגדולות נגד הצעת החוק, ולמעשה התיקון בחוק התחרות במשק הדלק, נולד מחששן לאבד לקוחות גדולים המחזיקות ציי רכב. מומחים מעריכים כי התחרות תהיה מעתה חריפה יותר. זאת מכיוון שהחוק ייאלץ את החברות לקבוע מחירים תחרותיים מהקיימים היום בתחנות הדלק.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  דלקן אוניברסאלי, עוד מעט
  צילום: רועי צוקרמן
  ynet רכב בפייסבוק
  לוח winwin
  מומלצים