שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  ארקיע: רוצים לבחור מושב בטיסה - שלמו יותר
  חברת התעופה דורשת סכום של 30 דולר לכל כיוון טיסה בתמורה לבחירת המושב במטוס, ונוסעים שנהגו לבחור את מושבם בצ'ק אין - לא יוכלו לעשות כן אם המושב נתפס, כתוצאה מתשלום נוסעים אחרים. ארקיע: "זה נהוג בחברות תעופה"

  רוצים לטוס ליד החלון, שלמו 30 דולר יותר - כך לפחות תבקש מכם חברת ארקיע, כפי שנודע ל-ynet, שהחלה בשבועות האחרונים לגבות תוספת תשלום מיוחדת לאלו שרוצים לבחור ולהזמין מראש את מקום מושבם בטיסות החברה.

   

  מדובר בתוספת תשלום בסך 30 דולר, לכל כיוון, שמאפשרת שמירה של המושב בטיסה לפי בחירת הלקוח בעת ביצוע ההזמנה, כולל מושבי החירום ליד פתחי היציאה, שנחשבים למרווחים יותר. בשיחה עם נציגת מוקד המכירות של החברה נמסר ל-ynet כי "מדובר בשירות חדש, ואנחנו לא בוחרים מושב לאף אחד". משמעות הדבר היא שבטיסות ארקיע, לא ניתן יותר לבחור מקומות במטוס בזמן הצ'ק אין, במידה ומקומות אלו נתפסו מראש על ידי נוסעים ששילמו את התוספת הלא מבוטלת.

   

  נוסע שטס בשבוע שעבר עם ארקיע מברצלונה והתוודע לתוספת החדשה אמר: "מעבר החירום הינו במחלקת התיירים ואין שם הטבות מיוחדות או מושבים נוחים יותר. בסך הכל מכיוון שמעבר החירום עובר שם, אז יש יותר מקום לרגליים. במקרה שלנו הטיסה לא הייתה מלאה ומעברי החירום נותרו מיותמים".

   

  מבדיקה שערכנו עם חברת התעופה ישראייר, עולה כי בטיסותיה לא מתאפשרת בחירה של מקום מראש, וכי המקום המושב ניתן רק בהגעה לנמל התעופה בעת הצ'ק אין. גם באל על גובים תוספת תשלום על ישיבה במקומות החירום ליד פתח היציאה, בסך 60-30 דולר לכיוון (תלוי באורך הטיסה), וגם זאת על בסיס מקום פנוי, וביום הטיסה בנתב"ג. עם זאת, באל על מאפשרים לבחור כל מקום אחר במטוס, כולל ליד המעבר או החלון, מראש ובאמצעות האינטרנט, ללא תוספת תשלום.

   

  מחברת ארקיע נמסר בתגובה: "ארקיע מצטרפת לחברות התעופה הסדירות המובילות ונותנת שירות חדש לנוסע - אפשרות לשמירת מושב מועדף במושבי החירום או בשורה הראשונה בעלות של 30 דולר, כפי שנהוג בחברות תעופה אחרות. בנוגע לדבריה של נציגת השירות, אומרים בחברה, כי מדובר בשמירה בתוספת תשלום עבור השורה הראשונה או מושבי החירום".

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "ארקיע: רוצים לבחור מושב בטיסה - שלמו יותר"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים