שתף קטע נבחר
אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  ארה"ב: תקנות חדשות לדרכונים לטרנסג'נדרים
  מחלקת המדינה הודיעה שמעתה יוכלו טרנסג'נדרים שטרם עברו ניתוח לשינוי מין לשנות את הרישום בדרכון

  ארצות הברית חשפה הלילה (ה') שורת תקנות חדשות המשנה את הרישום בדרכונים לטרנסג'נדרים רבים. מחלקת המדינה הודיעה שמעתה הם לא יחויבו לעבור ניתוח לשינוי מין כדי לשנות את רישום המין שלהם בדרכוניהם.

   

  "ניתוח להתאמת מגדר כבר לא תנאי לשינוי הדרכון", נמסר בהודעה שציינה כי התקנות החדשות נכנסו לתוקף עוד היום. מעתה, כדי לשנות את רישום המין בדרכון, יהיה על אזרחים אמריקנים להצטייד באישור רפואי לפיו הם "עוברים טיפול קליני לשינוי מגדר".

   

  במחלקת המדינה בוושינגטון הסבירו שהאישור החדש זה צריך לכלול פרטים מסוימים, אך לא תיעוד או רישום רפואי כלשהו. כמו כן, הממשל הודיע כי ניתן להנפיק דרכון זמני, אם באישור הרפואי נכתב שאדם נמצא בעיצומו של תהליך התאמת המגדר.

   

  המדיניות החדשה מבוססת על המלצות האגודה העולמית לבריאות טרנסג'נדרים (WPATH), הזוכה להכרה כסמכות בנשוא מצד איגוד הרפואי האמריקני.

  "בדומה לכל המבקשים דרכון, פקידים המנפקים דרכונים בשגרירויות וקונסוליות בחו"ל וכן פקידים בלשכות במדינה, ישאלו את השאלות הנכונות כדי להשיג את המידע הדרוש לגבי אזרחות וזהות".

   

  במחלקת המדינה הבהירו שתזמון ההודעה אינו מקרי ושהדרכונים החדשים נכנסים לתוקף דווקא בחודש הבא המצוין בארה"ב. צעד זה מצטרף ליוזמה נוספת של הממשל שנועדה לבטל את המדיניות המפלה כלפי הומואים בצבא, הזוכה לכינוי "אל תשאל, אל תגלה".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: סי די בנק
  מחווה לחודש הגאווה. דרכון אמריקני
  צילום: סי די בנק
  מומלצים