שתף קטע נבחר

הזוכה בפסטיבל הסטודנטים: הסרט "סיור מודרך"

סרטו של בנימין פרידנברג נבחר לסרט הטוב ביותר בפסטיבל הבינלאומי ה-13 שננעל בשבת. הזוכים בתחרות הישראלית: "רגילה" של אסף סבן ו"תזכור את זה" של עילית זקצר

פסטיבל סרטי הסטודנטים הבינלאומי ננעל הערב (שבת) בטקס שהתקיים בסינמטק תל אביב בנוכחות למעלה ממאה סטודנטים מארבעים מדינות ועשרות יוצרים ואנשי קולנוע מובילים בתעשיית הקולנוע העולמית - ביניהם רוג'ר קורמן, שקיבל אותה הוקרה על תרומתו לעולם הקולנוע. לצד האות שהוענק לבמאי והמפיק הוותיק וכן לליה ואן ליר, ממייסדות תרבות הקולנוע בישראל, הוכרזו הזוכים הצעירים בתחרות, שהתקיימה במסגרת הפסטיבל מטעם אוניברסיטת תל אביב - ה-13 במספר. 

 

הזוכה הגדול בפסטיבל הינו הסרט "סיור מודרך", בבימויו של בנימין פרידנברג, מבית הספר סם שפיגל לקולנוע וטלוויזיה, אשר נבחרת לסרט הטוב ביותר בתחרות הבינלאומית. הבמאי המבטיח על פי חבר השופטים הוא מתיאס פריקלר הסלובקי, שהציג את סרטו "תודה, בסדר". התסריטאי הגרמני מתיאס פום שם זכה לפרס על התסריט הטוב ביותר, על הסרט "ג'יסברטה". מאלגוז'טה זילאק מפולין זכתה לפרס הצילום הטוב ביותר על הסרט "הד".


הזוכה בתחרות הבינלאומית. "סיור מודרך" של פרידנברג

 

עוד זוכים בתחרות הבינלאומית: סרט האנימציה הטוב ביותר: "True Love Hotel" של הבמאי אלון געש מבצלאל. הסרט הניסיוני הטוב ביותר: "חיידק". של הבמאי סנהאל ר. נאיר. לציון לשבח מטעם חבר השופטים זכו הסרטים "בינגו", של טימור איסמאילוב מהולנד ו"חופשת שחרור" של מיכה קינסברונר מאוניברסיטת תל אביב.

  

בתחרות הישראלית זכו הסרטים "רגילה" של אסף סבן ממכללת בית ברל בפרס לסרט הטוב ביותר ו"תזכור את זה", בבימויה של עילית זקצר מאוניברסיטת תל אביב. פרס הצלם המבטיח הוענק לצלם עדי רייס עבור הסרט "חוטא" בבימויו של מני פיליפ מבית הספר מנשר לאמנות. בפרס התסריט זכה עמרי שנהר מאוניברסיטת תל אביב, עבור הסרט העלילתי "כבוד אחרון".

 

פרס היוצר המקורי הוענק לרוני קידר ממכללת בית ברל על הסרט "זנב". פרס חביב הקהל הוענק לסרט "71 מטר מרובע", של אלירן מלכא ממעלה. ציון לשבח הוענק לסרטן הדוקומנטרי של מיכל קרסו ודנה מנור כהן מהמחלקה לאמנויות המסך בבצלאל "חלומות של טבריינים". שני ציונים לשבח נוספים, הוענקו לסרטים "אווה - שם זמני" של דור פדלון מאוניברסיטת תל אביב, ו"חנייה בדם" של מני יעיש ממנשר.

 

בתחרות המונולוגים הקולנועיים, שנערכה זו הפעם הראשונה במסגרת הפסטיבל, זכתה במקום הראשון הסטודנטית למשחק שני רוטנברג (בית הספר לאמנויות הבמה) עם מונולוג מתוך הסרט "מלך הקומדיה". בתחרות התסריטים (טריטמנטים) זכתה עירית פרי מאוניברסיטת תל אביב על הטריטמנט "שכנים". בתחרות 20-10 לסרטים קצרים מאד זכה הסרט "מטריפה" של ארז אייזנשטיין וברוך גוטמן מאוניברסיטת תל אביב.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מתוך "תזכור את זה". סרטה של זקצר
לאתר ההטבות
מומלצים