שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  "עצרו את ההשתוללות במחירי המים"
  לקראת דיון בוועדת שרים לחקיקה, חידשו ראשי השלטון המקומי את הקמפיין נגד החלטת רשות המים להעלות מחירים: "נלחמתם כאריות להוריד 2 אגורות במחיר הלחם. עיצרו את ההפקעה הפרועה במחירי המים"

  מרכז השלטון המקומי מחדש את הקמפיין שלו להשיב את הפיקוח על מחירי המים לכנסת. ועדת השרים לענייני חקיקה היתה אמורה לדון היום (א') בהצעת החוק של יו"ר וועדת הכספים, ח"כ משה גפני - להחזיר לוועדת הכספים של הכנסת את הסמכות לאישור תעריפי המים. בסופו של דבר החליטה הוועדה לדחות את הדיון בחודש ימים.

   

   

  לקראת הדיון בוועדה, קרא יו"ר מרכז השלטון המקומי וראש עיריית מעלות-תרשיחא, שלמה בוחבוט, למנוע את את העלאת התעריפים הנוספת המתוכננת ב-1 ביולי. בוחבוט אמר, כי "רשות המים ממשיכה לעשות כרצונה והאזרחים משלמים את המחיר. האם מים פחות חשובים מלחם? האם לעניים יש כסף למים ואין כסף רק ללחם?". 

   

  כיום, פקידיה של רשות המים הם שקובעים את תעריפי המים. העלייה הקרובה במחירי המים, שתיכנס לתוקף ביולי, תהיה בשיעור של 5%, כך שקוב מים וביוב לצריכה פרטית יעלו 13.31 שקל, בערך פי 4 ממחיר קוב מים (3.654 שקלים ללא ביוב) בדצמבר 2007. בעקבות זאת החליט בוחבוט, לחדש את המאבק בו החל השלטון המקומי לפני כשנה נגד היטל הבצורת ונגד עליית מחירי המים לצריכה פרטית ולצריכה ציבורית. הסלוגן שנבחר למאבק תואם את עיקרו: "הגיעו מים עד פי 4 לנפש". 

   

  בוחבוט פנה לשרי הממשלה: "לא די שמעלים להם את המחיר בלי שום פיקוח, אלא שגם דורשים מאיתנו-ראשי הרשויות - לייבש את הפארקים ואת הגינות הציבוריות. את מי משמשים הפארקים? את מי שיש לו גינה צמודה לבית הפרטי או את השכבות החלשות?".

   

  בוחבוט הוסיף כי את בעיית המים של מדינת ישראל יכלו לפתור מזמן, וזה בדיוק הזמן למהר ולעשות זאת. "יש לישראל מספיק ים. אפשר להתפיל כאן מים ללא הגבלה. זה רק עניין של החלטה". מחקר של הביטוח הלאומי מצא כי העלאת תעריפי המים בכ-40% תביא לעלייה של 0.3% בשיעור המשפחות מתחת לקו העוני.


  פורסם לראשונה 12/06/2010 21:45

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  המקצוענים
  מומלצים