שתף קטע נבחר

"קולך" לשר נאמן: מנה מנכ"לית לבתי הדין

ארגון הנשים הדתיות פנה לשר המשפטים בבקשה שימנה מנכ"לית לבתי הדין הרבניים, במקום המנכ"ל היוצא הרב בן דהן. "אולי כך קול הנשים יישמע", אמרה יו"ר "קולך"

זה גברת או אדון? אחרי ההחלטה על סיום תפקידו של מנכ"ל בית הדין הרבניים אלי בן דהן, בארגון "קולך" פנו אל שר המשפטים יעקב נאמן וביקשו שהמנכ"ל הבא לא יהיה מנכ"ל, אלא מנכ"לית.

  

במכתב ששלחו היום (א') לשר המשפטים כתבו חברות הארגון: "לאחר שיצאה הודעה מטעמך על סיום כהונתו של הרב אלי בן דהן, ששימש כמנכ"ל בתי הדין שנים רבות, אנו פונות אליך בבקשה ליצור מהלך היסטורי ביחס לניהול בתי הדין הרבניים באמצעות איתור ומינוי אישה לתפקיד זה".

  

יו"ר "קולך", איילת וידר-כהן, הוסיפה: "לא סוד הוא שבתי הדין, שדנים בעיקר בתיקי גירושין, מטפלים על פי רוב במקרים שבהם ידן של נשים על התחתונה, לא רק בגלל הרכבי הדיינים שכולם גבריים, אלא בעיקר בגלל המצב ההלכתי המקנה לבעל את העליונות במעמדו בנישואין, ובכך נפגעות לעתים קרובות נשים מבחינת רבות ומגוונות, המוכרות לך בוודאי מקרוב".

 

וידר-כהן אומרת כי דווקא במערכת כבתי הדין הרבניים יש חשיבות עליונה לנוכחות קולה של אישה מקצועית ונחושה בשדרת הניהול, כדי שתוכל לשפר באופן משמעותי את ההתנהלות התקינה וההוגנת

של בתי הדין והדיינים, כך שגם קולה של האישה יישמע.

 

ב"קולך" מבקשים מהשר, בהיותו מודע לתיקון מספר 7 לחוק שירות המדינה, המגדיר את מחויבותו של לעקרון ייצוג הולם ואת הסמכות לפעול בדרך של העדפה מתקנת, לפעול למינוי אישה שלה הכישורים הנדרשים לתפקיד - הן בתחומי הניהול והן בתחומי הדעת המתאימים בתורה ובמשפט.

 

העתקים מן המכתב נשלחו גם אל סגנית השר במשרד ראש הממשלה לענייני נשים, ח"כ גילה גמליאל, ויו"ר הוועדה לקידום מעמד האשה, ציפי חוטובלי.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
איילת וידר-כהן. רוצה מנכ"לית
צילום: גיל יוחנן
בן דהן. סיים את תפקידו
צילום: חיים צח
מומלצים