שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  "הפרה בוטה של זכויות עובדים בחסות מדינה"
  ועדת העבודה והרווחה דנה בנושא אי קיום ההוראות בנוגע להנהגת שעון גמיש לאמהות והורים במשרדי הממשלה, כפי שפורסם לראשונה ב-ynet. ח"כ זוארץ: "העובדה שמשרדים לא מקיימים את ההוראות ובראשם משרד התמ"ת - מקוממת"

  ועדת העבודה הרווחה והבריאות קיימה היום (ג') דיון דחוף בנושא הנהגת שעון גמיש לאמהות והורים במשרדי הממשלה ואי קיום הוראות התקש"יר (תקנון שירות המדינה) בנושא. ממסמך שהוכן על ידי מרכז המידע והמחקר של הכנסת ופורסם לראשונה ב-ynet עולה, כי במשרדי הממשלה מקיימים באופן חלקי את הוראות התקש"יר וכי יש משרדים שאינם ממלאים את ההוראות המחייבות. 

   

   

  הדיון התקיים ביוזמת ח"כ אורית זוארץ, יו"ר שדולת נשים ואמהות בעולם התעסוקה. במהלך הדיון היא אמרה: "כיום חלק גדול מן העובדים לא מודעים לזכויות שהתקש"יר מקנה להם בנושא שעון עבודה גמיש. יש לדאוג לידע את העובדים בנושא משום שאי מילוי הוראות התקש"יר מהווה בראש ובראשונה הפרה בוטה של זכויות עובדים בחסות המדינה".

   

  זוארץ הוסיפה כי "העובדה שישנם משרדים שלא מקיימים את הוראות התקש"יר ובראשם, משרד התמ"ת, היא מקוממת ויש לפעול מול המשרדים על מנת שיונהג שעון עבודה גמיש, כפי שקבוע בתקש"יר. זאת ניתן לעשות באמצעות הקמת מנגנון פיקוח על ביצוע הוראות התקש"יר במשרדי הממשלה שיבטיח את יישומן".

   

  זוארץ ציינה כי במשרדי ממשלה רבים, השלמת השעון החסרות נעשית כיום על בסיס יומי. "אני קוראת לכל משרדי הממשלה להנהיג לכל הפחות שעון עבודה גמיש על בסיס שבועי ולא על בסיס יומי, כפי שנהוג כיום בתקש"יר, על מנת לאפשר להורים העובדים להצליח ולהשלים את מכסת השעות החסרה להם ובמטרה להמנע ממצב שהשעות ירדו מימי החופשה או משכרם", אמרה.

   

  במהלך הדיון הודיעה הניה ברקוביץ', מנהלת אגף בכיר לתכנון ובקרה בנציבות שירות המדינה, כי לאור הממצאים - הנציבות תפרסם הודעה בדבר ההסדרים הקיימים להורים לגבי האפשרויות העומדות בפניהם בנושא הנהגת שעון עבודה גמיש.

   

  בסיום הדיון קראה הוועדה להקים מנגנון פיקוח על ביצוע הוראות התקש"יר. להנהיג לכל הפחות שעון עבודה גמיש על בסיס שבועי, ולפעול להנגשת הוראות התקש"יר בדבר השעות הגמישות באמצעות תלושי המשכורת ובמספר שפות: עברית, ערבית, אנגלית, רוסית ואמהרית.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים