שתף קטע נבחר

גורם משפטי בכיר: ההתרסה בעמנואל בוטה וגסה

גורמים משפטיים בכירים נדהמו מההפרה הבוטה של פסיקת בג"ץ בעניין ההפרדה בין תלמידים בעמנואל: "מי שמפר את הוראות הרשות השופטת צריך להיענש על כך"

"החלטת בג"ץ לשלוח את ההורים בפרשת עמנואל לכלא היא החלטה אמיצה". כך אמרו אמש (יום ג') ל-ynet גורמים משפטיים בכירים. "סוף כל סוף השופטים אומרים בעצם שלא ניתן להפר ולזלזל בפסק דינו של בג"ץ וכי מי שיעשה זאת ייענש בחומרה".

 

סערת ההפרדה בעמנואל - סיקור מקיף ב-ynet:

 

הדברים נאמרו שעות אחדות לאחר שהשופטים קיבלו החלטה חריגה בנוף המשפטי, לאור העובדה שההורים בבית הספר בעמנואל מסרבים זה כמה שבועות למלא אחר הפסיקה הקובעת כי ההפרדה העדתית במוסד אינה חוקית ויש לבטלה.


יום סוער בבג"ץ. תהיה תהלוכה לכלא? (צילום: גיל יוחנן) 

 

בהחלטתם כתבו השופטים, שההורים הפרו את פסק הדין, וכי הובהר בו כי ההפרדה בין המגמות מונעת מגישה עדתית ולא דתית. עוד הוסיפו השופטים כי פסק הדין איננו כפוף או מותנה באישור של גורם חיצוני כלשהו, ובכך כיוונו להורים שטענו כי הרבנים הם שצריכים לאשר את פסק הדין - טרם שינהגו לפיו.

 

הגורמים המשפטיים הוסיפו ואמרו כי הם לא זוכרים בתולדות בג"ץ הפרה כה גסה ובוטה של פסק דין, פעם אחר פעם. "יש דמוקרטיה במדינה, והרשות השופטת היא אחד מסממניה, ומי שמפר את הוראות הרשות השופטת ופסק דינה צריך להיענש על כך, במיוחד כשהדבר נעשה בצורה מתריסה, גלויה ובוטה", אמרו הגורמים ל-ynet.

 

"ההפרה - סוף הדמוקרטיה"

גם המשנה לנשיא בית המשפט העליון בדימוס, מישאל חשין, נדהם מהכרזות ההורים לאור פסיקת בג"ץ. "ברגע שיש צו בג"ץ ומסרבים למלא אחריו פעם אחר פעם זהו סוף הדמוקרטיה", הזהיר בשיחה עם ynet. "בפעם הראשונה אנשים אומרים בריש גלי ובצורה בוטה שלא יקיימו צו של בית המשפט".

 

"בג"ץ פועל במסגרת סמכותו והוא שליחה של המדינה, וההורים בעצם מרימים יד על המדינה.

מה בג"ץ יכול לעשות? התקדים פה הוא בהפרה הבוטה והגסה של צווי מדינה. אותם הורים שברו את הכלים, לא בית המשפט. מה אפשר להגיד, איש הישר בעיניו יעשה", תהה חשין.

 

ההורים בעמנואל לא מתכוונים לציית להחלטת בג"ץ. גורם בכיר בחסידות סלונים העריך, כי כל גדולי ישראל ילוו את ההורים, 50 זוגות במספר, לבית הסוהר "והולכת להיפתח כאן מערכה גדולה על צביון היהדות".

 

בסביבתו של סגן שר החינוך, מאיר פרוש, אמרו כי הם כבר בוחנים מיקום לשיחזור הפגנת ה"חצי מליון איש" שנערכה בעבר נגד הבג"ץ ובודקים תאריכים, ארגוני הסעות, וסגירת הבנות בין החסידויות השונות על השתתפותן במחאה. בשלב הזה, נראה כי ההפגנה תיערך בכניסה לירושלים.

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הדיון בבג"ץ
צילום: נועם מושקוביץ
חשין. שברו את הכלים
צילום: גיל יוחנן
מומלצים