שתף קטע נבחר

בערוץ 1 מצהירים: "ניצחנו את הוובוזלות"

טכנאי הערוץ הראשון מבהירים כי מצאו פתרון לזמבורה הטורדנית בעזרת תוכנה שתפחית את רעשיה בכ-80 אחוזים. מנהל מחלקת הסאונד בערוץ: "נמשיך לשפר במידת האפשר את הסאונד מהמגרשים"

וובוזלה - אי אפשר איתה, האם אפשר בלעדיה? הערוץ הראשון, המעביר בשידור חי את משחקי המונדיאל, טוען שכן. מה עוד לא נאמר על הגרסה הדרום-אפריקנית לזמבורה? הצופים משתיקים את הטלוויזיות בגללה, ארגון השמיעה הבינלאומי טוען שהרעש שבוקע ממנה חזק יותר מזה של מסור חשמלי, אולם ראשי פיפ"א בשלהם וכבר הבהירו שלא ימנעו את הכנסתה של החצוצרה המקומית למגרשים.

 

עם פתיחת משחקי המונדיאל נתקלו כל גופי השידור בעולם בתופעת הוובוזלות אשר גרמה להפרעות בסאונד של השידורים המועברים ממגרשי הכדורגל בדרום אפריקה. ההפרעות נגרמו משתי סיבות עיקריות: הראשונה, הפרעת הוובוזלות לקווי השידור של השדרים בעמדות השידור והשניה - הפרעה במערכות הסאונד המגיעות בלווין עם התמונה.


הוובוזלה בפעולה. הכוכבת של המונדיאל עד כה (רויטרס)

 

טכנאי הסאונד של הערוץ הראשון, בראשות מנהל מחלקת הסאונד סעדיה קרואני, הצליחו במהלך המשחקים הראשונים להפחית באופן משמעותי את רעש הוובוזלה שהגיעו מהשדרים. בנוסף לשיפור משמעותי זה, ובשיתוף פעולה עם חברת WavesAudio, אשר פיתחה תוכנה בתיאום עם מחלקת הסאונד של הערוץ הראשון, ניתן פתרון נוסף להפחתה של רעש הוובוזלה המגיע משידורי הלוויין, אשר ייושם החל מהיום.

 

במסגרת שיפורים אלו, הצליחו בערוץ הראשון להפחית משמעותית את רעשי הוובוזלות המגיעים מהלווין, ברמה של עד 80 אחוזים, ובזכות כך יהנה ציבור הצופים בארץ הן מהאווירה המיוחדת המאפיינת את המגרשים בדרום אפריקה, אך גם יצליח לשמוע את המגישים והפרשנים, שריקות השופטים, רעשי קהל האוהדים מהיציע ואפילו את הדף בעיטות הכדור.

 

משה מושקוביץ, מנהל ההנדסה של הערוץ הראשון, אמר: "חטיבת ההנדסה של הערוץ הראשון תמשיך לשפר את איכות הקול מהמשחקים על מנת להעניק חווית צפייה מהמתקדמות בעולם".

 

סעדיה קרואני, מנהל מחלקת הסאונד בערוץ הראשון הוסיף: "אנו נמשיך בשיתוף הפעולה עם חברת WavesAudio, על מנת להוסיף ולשפר במידת האפשר את הסאונד מהאצטדיונים, אך נדגיש כי אין דרך להשתיק באופן מוחלט את רעשי הוובוזלות"

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אוהדי דרא"פ. הקץ לכאב הראש?
צילום: AFP
מומלצים