שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  מחקר: שמנות מקיימות 30% פחות יחסי מין

  מחקר צרפתי מקיף העלה: שמנות קיימו יחסי מין בתדירות של 30% פחות מנשים בעלות משקל נורמלי, ולגברים שמנים היה 70% פחות סיכוי ליותר מפרטנר אחד בשנה. כמו כן, שמנות נטו לא להשתמש באמצעי מניעה

  נשים שמנות משתמשות פחות באמצעי מניעה, גברים שמנים נוטים יותר לאין-אונות - ושתי האוכלוסיות מקיימות פחות יחסי מין מאנשים בעלי משקל נורמלי; כך, לפי מחקר צרפתי שפורסם ב-British Medical Journal ומדווח על-ידי סוכנות הידיעות AFP.

   

  המחקר כלל 10,170 גברים ונשים בין הגילאים 18-69 שנתוניהם נאספו מסקר על התנהגות מינית שנערך ב-2006. שני שליש מהנשאלים היו בעלי משקל נורמלי, רבע סבלו ממשקל עודף והשאר - 411 נשים ו-350 גברים - היו שמנים. משקל עודף הוגדר כמדד מסת הגוף (BMI) של בין 25 ל-30, והשמנה כ-BMI של לפחות 30.

   

  לא פחות תשוקה - אבל פחות סקס

  מנתוני המחקר עלה, כי לנשים שמנות היה סיכוי מופחת ב-30% לקיים יחסי מין ב-12 החודשים האחרונים, בהשוואה לנשים בעלות משקל נורמלי. לגברים שמנים היה 69% פחות סיכוי לקיים יחסי מין עם יותר מפרטנר אחד במשך אותה תקופה, וסיכון של פי 2.5 לבעיות בזיקפה, בהשוואה לגברים במשקל נורמלי. בנוסף, לגברים שמנים הצעירים מגיל 30 סיכון מופחת משמעותית לסבול ממחלת

  מין. נשים שמנות לא דיווחו על חוסר בתשוקה או על כאב בעת קיום יחסי מין.

   

  עם זאת, נשים שמנות מתחת לגיל 30 נטו לא להשתמש באמצעי מניעה - והריון לא רצוי בקרב נשים שמנות עמד על פי ארבעה בהשוואה לנשים בעלות משקל נורמלי. ממצא זה מדאיג במיוחד, שכן השמנה היא גורם סיכון מרכזי למחלות באם ובתינוק - ואפילו למוות.

   

  הגינקולוגית הבריטית סנדי גולדבק-ווד, המצוטטת אף היא ב-British Medical Journal, אמרה: "במובנים של בריאות הציבור, המחקר הזה נותן זוית חדשה למסר מוכר: השמנה פוגעת לא רק בבריאות ובתוחלת החיים, אלא גם בחיי המין. תרבותית, זה מזכיר לחוקרים ולקלינאים לבחון נושאים שנחשבים לטאבו".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  פוגע גם בחיי המין. השמנה
  צילום: index open
  ד"ר רק שאלה
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים