שתף קטע נבחר

חרדים פוצצו שיעור לרב שעתר בבג"ץ עמנואל

תלמידיו של הרב יעקב יוסף, שהשתתפו בשיעור בשכונת הבוכרים, התעמתו עם החסידים שפרצו למקום והפסיקו את השיעור. בנו של הרב סיפר כי ניסו לפגוע פיזית באביו, אך הוא לא נפגע

המחאה נגד בג"ץ עמנואל עוברת לפסים אלימים: שיעורו הקבוע של הרב יעקב יוסף, בנו של הרב עובדיה יוסף ומי שנתן את ההיתר ההלכתי להגיש את העתירה לבית המשפט העליון בפרשת עמנואל, הופסק הערב (יום ד') לאחר שעשרות חסידים פרצו לשיעור וניסו לתקוף את הרב. ככל הנראה מדובר בחסידי סלונים, החסידות העומדת במוקד הסערה בעמנואל.

 

 

תלמידיו של הרב יעקב יוסף, שהשתתפו בשיעור בשכונת הבוכרים, התעמתו עם החסידים. על-פי אחד התלמידים, במקום פרצה קטטה.

 

לדברי בנו של הרב יעקב יוסף, החסידים ניסו לפגוע באביו פיזית, אולם תלמידיו הצליחו למנוע זאת וספגו מכות מהחסידים. הרב יעקב יוסף לא נפגע באירוע.

 

אדם נוסף כי יש חשש שינסו לפגוע בו - הוא שופט בית המשפט העליון, אדמונד לוי, שעמד בראש הרכב השופטים שקבע

כי אם ההורים לא יצייתו להחלטת בג"ץ - הם יכלאו לשבועיים. ל-ynet כי לשופט הושמה אבטחה צמודה. מאבטחי משמר בתי המשפט ילוו את השופט לוי לכל מקום בו יהיה - 24 שעות ביממה.

 

השופטים פסקו כי הורה לתלמידות בבית הספר שלא יציית להחלטה להפסיק את האפליה העדתית עד מחר - ייאסר ביום חמישי לתקופה של שבועיים. בהחלטתם כתבו השופטים, שההורים הפרו את פסק הדין, וכי הובהר בו כי ההפרדה בין המגמות מונעת מגישה עדתית ולא דתית. עוד הוסיפו השופטים כי פסק הדין איננו כפוף או מותנה באישור של גורם חיצוני כלשהו, ובכך רומזים להורים שטענו שהרבנים צריכים לאשר את פסק הדין.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: עוזי ברק
הרב יעקב יוסף
צילום: עוזי ברק
מומלצים