שתף קטע נבחר

חשש במשטרה: הפגנות החרדים יתפשטו בארץ

החרדים כבר הודיעו על "אם כל ההפגנות" בירושלים, אם הורי התלמידות בעמנואל יעצרו, לאחר שלא מילאו אחר פסיקת בג"ץ. במשטרה אמרו כי קיים חשש כי המחאות יתפשטו לכמה מוקדים. המפכ"ל כהן ינסה להידבר עם ראשי החרדים

האם מעצרם האפשרי של הורי התלמידות בעמנואל, שלא קיימו את פסיקת בג"ץ , יגרום לחרדים לצאת לרחובות גם במקום נוספים בארץ? במשטרה נערכים לאפשרות כי המחאה האלימה תתפשט כבר מחר גם לרחובות בני ברק, והערב (יום ד') יקיים מפכ"ל המשטרה, רב-ניצב דודי כהן, הערכת מצב בנושא זה.

 

בג"ץ עמנואל - לקראת עימות? הכתבות האחרונות ב-ynet

 

חברי הכנסת החרדים כבר הודיעו על "אם כל ההפגנות", שתתקיים מחר בירושלים, כדי ללוות

לכלא את ההורים מעמנואל שמסרבים לציית לפסיקת בג"ץ. מחר צפויים חרדים רבים לבוא להפגנה בגשר ירמיהו בירושלים, וגם חברי הכנסת החרדים מדגישים שלא יקיימו פסקי דין המנוגדים לפסיקות רבניהם.

 

מפכ"ל המשטרה הנחה כבר הבוקר את ראש אגף המבצעים במשטרה, ניצב ניסים מור, לערוך עבודת מטה - בעקבות החשש למחאה המונית - בעקבות החלטת בג"ץ.

 

במשטרה אמרו כי קיים חשש כי המחאות יתפשטו לכמה מוקדים בארץ. בשעות הערב, במסגרת הערכת המצב השבועית, יוצגו לרב-ניצב כהן מספר דרכי פעולה למימוש החלטת בג"ץ. במקביל, ינסה המפכ"ל לממש את נתיב ההידברות ולנסות למנוע את המחאה המתגבשת ברחוב החרדי.

 

"הציבור החרדי לא חושב להתקפל"

אתמול קבע בג"ץ שהורים שלא יצייתו לפסיקה קודמת ולא ישלחו את בנותיהן ללמוד יחד עם בנות ספרדיות בבית הספר, ייכלאו לשבועיים בגין בזיון בית המשפט. לדברי ח"כ מנחם מוזס (יהדות התורה), "הציבור החרדי לא חושב להתקפל. נצא מחר לשיירה ותהיה אם כל ההפגנות בישראל. את הרוח אי אפשר לנצח. אף אחד לא קבר לנו את הרוח. אנחנו לא מוכנים לתת התחייבות בגלל עליונות של בית המשפט".

 

החרדים מדגישים שהמאבק אינו עדתי, אלא נוגע למידת הדתיות של משפחותיהם של אותן בנות. בהתייחס למעצרים הצפויים, מוזס

השווה זאת לימי רוסיה הבולשביקית: "השוטרים יפרידו את הילדים והתינוקות. יש שם ילדים בני פחות מחודש ימים. יוציאו אותם מידי האמהות שילכו לבית הכלא. המבט הנוראי הזה יותר גרוע מאשר בהתנתקות".

 

יו"ר ועדת הכספים, ח"כ משה גפני, הדגיש ש"אנחנו, הציבור החרדי, לא נכבד פסקי דין לא של ערכאה נמוכה ולא של עליון שתהיה נוגדת את דעת התורה. אנחנו עומדים בפני סיטאוציה שלא הייתה כדוגמתה במדינת ישראל - אנשים בקבוצה גדולה הולכים לבית סוהר. התמונות הללו יתפרסמו בכל העולם ולא יהיה מנוס מחלשוב מה היה במדינות אחרות בזמנים אחרים שמכניסים יהודים חרדים עם פאות וזקן לכלא... בושה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
כהן. ינסה להידבר
צילום: גיל יוחנן
תושבים מעמנואל בבג"ץ
צילום: נועם מושקוביץ
מומלצים