שתף קטע נבחר

מה קרה לשידורי ספורט 5 HD?

גולשים התלוננו על איכות הצפיה בספורט 5 HD, במיוחד לעומת שידורי ערוץ 1 המקבילים, הניתנים ללא תשלום נוסף. לאחר פניית dtown להנהלת ערוץ הספורט, שופרה לפתע איכות השידור

למערכת dtown הגיעו בעבר תלונות של גולשים בנושא איכות התמונה של שידורי 5HD. לאחרונה, על רקע שידורי המונדיאל נוספו אליהן תלונות מהימים האחרונים. מבדיקות

צפייה שערכנו, נראה היה כי במשחקים עליהם התלוננו היה מדובר באיכות שידור HD, אבל מהתרשמות שלנו כאנשי מקצוע, ניכר כי התמונה לא הייתה חדה ומספקת.

 

חמש נגד אחד: איך השווינו?

השבוע, יכולנו להתרשם ולהשוות את איכות שידורי הערוץ למשחקים המשודרים בערוץ הראשון – המשדר גם הוא את משחקי המונדיאל באיכות HD, באפיק 511 - ובניגוד לערוץ 5 HD משודרים ללא תשלום נוסף.

 

 

המשחק בערוץ 5HD, ממנו לקחנו צילומי מסך, היה של גרמניה מול אוסטרליה, בערוץ הראשון שודר המשחק של פורטוגל מול חוף השנהב. הבדיקה ההתרשמותית שלנו נעשתה על גבי פלזמה 50 אינץ' FULL HD, במצב THX שמבטל עיבודי וידאו מלאכותיים רבים, במצב EXACT SCAN - NR שמבטל סריקה, כך על המסך הוצגה התמונה ביחס של 1:1, בדיוק כפי שהיא משודרת.

 

הצמצום למינימום של עיבודי הווידאו של מעבד הטלויזיה , בוצע במטרה שתאפשר להתרשם מאיכות השידור כך שתהיה הקרובה ביותר אל המקור המשודר.

 


תמונת מגרש מלא, ערוץ 1

 


תמונת מגרש מלא ספורט 5 HD טרום פנייתנו

 

על אף שהתחשבנו בהבדלי שעות צילום השונות של המשחקים (מה שמשפיע על גוון התאורה וצבעים בתמונה), הבדלי החדות בין שני השידורים ניכרו לעין המיומנת שלנו.

 

מצא את ההבדלים

לפי התרשמות שלנו, כמי שבוחנים איכות תמונה במשך שנים ארוכות, איכות התמונה בשידור הערוץ הראשון היתה טובה יותר ובאופן מובחן. החדות של כר הדשא, דמויות השחקנים ושאר הפרטים הוצגו טוב יותר, באופן ברור.

 

לפניכם מספר תמונות השוואה בין שני הערוצים, בהגדלה של 100%. בשידור של ערוץ 1, ניתן להבחין בקווי מתאר ברורים של חבלי הרשת מול טשטוש ואף היעלמות חלק מהפרטים בשידור של 5HD, גם הדשא נראה דומה יותר לגוש חלק וחסר פרטים ב- 5HD.

 


תמונת השער בערוץ 1 (שימו לב להגדלה של חבלי הרשת)

  


תמונת השער בערוץ 5 HD טרום פניית dtown בנושא. שימו לב להגדלה של רשת השער

 

מבט על דמויות השחקנים חושף הבדל דומה, כאשר בשידור של 5HD מטושטשות יותר, לעומת חדות טובה יותר בשידור הערוץ הראשון, כזו שמאפשרת אף להבחין בקמטים בחולצה (התמונות מימין).

 

מה השתנה לאחר הפניה?

לאחר שצוות dtown להנהלת ערוץ הספורט ביום שלישי האחרון והודענו להם כי בכוונתנו לפרסם כתבה בנושא, באופן מפתיע, משחק הכדורגל ששודר כבר באותו הערב (ברזיל מול צפון קוריאה), מספר שעות לאחר מכן, הוצג לפתע באיכות משופרת.

 


התמונה בערוץ 5 HD לאחר פניית dtown

 

לפחות לעין שלנו, היתה זו איכות התמונה הטובה ביותר ששודרה במשחקי המונדיאל בערוץ 5 עד כה. אנו שמחים על השינוי באיכות התמונה – ובכל מקרה, נמשיך ונעקוב.

  

תגובת ערוץ הספורט

מערוץ הספורט נמסר בתגובה: "ערוץ הספורט משדר ב- HD באיכות הגבוהה ביותר ובסטנדרטים המחמירים והגבוהים של ליגת האלופות ושל פיפ"א, כולל במונדיאל, אותו אנו משדרים במקלט זהה לזה של הערוץ הראשון".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
השידור של ערוץ 1
השידור של 5 HD
מומלצים