שתף קטע נבחר

ההרוג בתאונה: בנו של השופט מישאל חשין

רוכב האופניים שנהרג ב"פגע וברח" הוא שניאור חשין, בנו של שופט בית המשפט העליון בדימוס. שותפו לרכיבה שיחזר: "כשהגענו סמוך למחלף קסם הוא היה מאחוריי. המשכתי ברכיבה ובשלב מסוים שמתי לב שהוא לא מגיע אליי"

"בשלב מסוים שמתי לב שהוא לא מגיע אליי. עצרתי והסתובבתי לאחור". כך שיחזר הבוקר (יום ו') רוכב האופניים, את הדקות שבהן התרחשה תאונת ה"פגע וברח" המחרידה שגבתה את חיי שותפו לרכיבת הבוקר, באזור ראש העין. ההרוג הוא שניאור חשין, אב ל-3 מת"א ובנו של שופט בית המשפט העליון בדימוס, מישאל חשין. במשטרה אמרו כי יש בידם קצה חוט אמין וכי הם ממליצים לנהג שנמלט להסגיר את עצמו בהקדם.

  

התאונה התרחשה מעט לפני 6:00, כאשר השניים רכבו בכביש 5 לכיוון מזרח. כאשר הגיעו למחלף קסם - פנו לכביש 444 לכיוון ראש העין - ואז הגיע רכב פרטי שפגע בעוצמה בחשין בן ה-43, וככל הנראה - גרר אותו עימו לאורך עשרות מטרים. חברו של חשין ניסה לטפל בו עד להגעת צוותים רפואים. הפרמדיקים מצאו אותו כשבגדיו מוכתמים בדם חברו.

 

החבר, שלא נפגע בתאונה, סיפר לחוקרי התאונה כי לא הבחין בה בעת שהתרחשה. "כשהגענו סמוך למחלף קסם, אני הייתי לפנים והוא מאחוריי. המשכתי ברכיבה ובשלב מסוים שמתי לב שהוא לא מגיע אליי, ואז עצרתי. כשראיתי שהוא עדיין מתעכב ולא מגיע אליי, חזרתי לאחור".  


זירת התאונה, הבוקר (צילום: עידו ארז)

 

"במהלך הנסיעה לאחור, הבחנתי על הכביש בשלושה כלי רכב, אדם נסער ואנשים מנסים להרגיע אותו. בהתחלה לא ייחסתי לכך חשיבות והמשכתי בנסיעה לאחור בניסיון לאתר את חבר שלי, אז בהמשך ראיתי אותו שרוע על הכביש, מחוסר הכרה. מייד הבנתי שהוא נפגע מרכב", סיפר החבר.

 

מחקירה ראשונית עלה כי נהג הרכב שפגע ברוכב ככל הנראה נסע

במהירות גבוהה. לאחר הפגיעה נגרר חשין לאורך עשרות מטרים. על הכביש נותרו מפוזרים חלקי אופניים ופריטי ציוד רבים.

 

מהממצאים שנאספו בשטח ועדות הרוכב השני שלא נפגע עולה כיוון חקירה שחושף את פרטי הנהג הפוגע. "אנחנו ממליצים לנהג הפוגע להתייצב מיידית בתחנת משטרה קרובה או להגיע למשרדי הבוחנים במטה משטרת מרחב שרון בכפר סבא", אמר בר חנין, שביקש מעדי ראיה לתאונה להגיע למשטרה ולמסור עדות.

 

בעקבות התאונה מינה מפקד משטרת מחוז מרכז, ניצב בנצי סאו, את פקד ירון גינצבורג לעמוד בראש צוות חקירה. גורמים במשטרה אמרו כי בידי החוקרים יש קצה חוט אמין, אך ביקשו את עזרת הציבור בניסיון לשפוך אור על נסיבות התאונה ועל זהות הנהג הפוגע. עדות ניתן למסור בתחנת ראש העין או בטלפון 03-9004432.

 

שניאור חשין, תושב תל-אביב ואב לשלושה ילדים, הוא כאמור בן לשושלת שופטים בכירים. הוא נקרא על שם סבו, שניאור זלמן חשין, שהיה שופט בית המשפט העליון מיום הקמתו, ואף ממלא מקום נשיא בית המשפט העליון. מישאל, בנו של שניאור זלמן חשין, כיהן לימים אף הוא כמשנה לנשיא העליון ופרש מכס השיפוט ב-2006.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
חוקרים בזירת התאונה, הבוקר
צילום: עידו ארז
מומלצים