שתף קטע נבחר

הבנק העולמי: כלכלת סין מגלה סימני האטה

דו"ח רבעוני שפירסם הבנק העולמי קובע כי הייצור התעשייתי ואינדיקטורים מרכזיים אחרים בסין מעידים כי קצב הצמיחה במדינה מתמתן. "אין ספק שקצב הצמיחה בסין, שעמד על 11.9% ברבעון הראשון - יאט", נכתב בדו"ח

כלכלת סין מפגינה סימני של האטה בצמיחה, לאחר ההתאוששות המרשימה שרשמה בשנה שעברה. כך קבע היום הבנק העולמי בדו"ח הרבעוני שפירסם.

 

 

לפי הדו"ח, הייצור התעשייתי ואינדיקטורים מרכזיים אחרים בסין מעידים כי קצב הצמיחה מתמתן, אם כי הוא עדיין חזק, בעיקר הודות להשקעה בנדל"ן ובהתאוששות הביקוש לייצוא.

 

"התחזית הכלכלית של סין עדיין חיובית", מסר הבנק העולמי, שצפה צמיחה של 9.5% השנה ו-8.5% ב-2011, עם "סיכונים משני הכיוונים".

 

כלכלת סין, השלישית בגודלה בעולם, התגברה על המיתון העולמי וצמחה בקצב מדהים של 11.9% ברבעון הראשון של השנה. אלא שבדו"ח נכתב כי "אין ספק שהקצב יאט בחודשים הקרובים".

 

"הצמיחה ודאי תאט מעט לעומת הקצב המהיר של הרבעון הראשון, אבל עדיין, למיטב הבנתנו, מדובר בקצב צמיחה בריא מאוד", אמר במסיבת עיתונאים הכלכלן הבכיר של הבנק והמחבר הראשי של הדו"ח.

 

הבנק העולמי צופה גם עתיד "חיובי" לכלכלה העולמית, עם צמיחה המוערכת ב-3.2% השנה ו-3.3% ב-2011. אולם נמסר שהסיכונים של התחזית הזו גדולים בגלל נטל החובות העצום הרובץ על חלק מהמדינות.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים