שתף קטע נבחר

מנהיג IHH צולם במרמרה: נזרוק את הקומנדו לים

משרד החוץ פירסם סרטון נוסף שהתגלה ברשותו של אחד ממשתתפי המשט לעזה. בולנט יילדרים אמר לקהל שומעיו: "אנחנו לא רוצים להירשם בפני האל כפחדנים. אנחנו משיבים - אם תשלחו לכאן קומנדו - נזרוק אותם ותושפלו בפני כל העולם"

"אם נראה פחד, הם ינצחו אותנו שוב". משרד החוץ פרסם בצהריים (יום ו') סרטון חדש שצולם בידי אחד הפעילים על הספינה "מרמרה", טרם פעולת ההשתלטות הקטלנית בלב ים. בסרטון נראה מנהיג ארגון IHH, בולנט יילדרים, שאירגן את המשט מדבר בפני עשרות פעילים על הסיפון. כזכור, במהלך הפעולה נהרגו תשעה מאנשי המשט ועוד עשרות נפצעו, בהם גם לוחמי הקומנדו הימי.

 

בין היתר, אמר ראש הארגון, בולנט יילדרים: "אנחנו לא רוצים להירשם בפני האל כפחדנים". בהמשך דבריו ניסה לעודד את אנשי המשט. "העומדים מולנו הם רבים מספור", אמר. "הם כה חלשים שמזה ארבעה או חמישה ימים הם עוסקים בתעמולה. הם הושפלו בפני כל העולם".

 

"כעת הם אומרים שיוציאו כלי שיט נגדנו, שישלחו לכאן קומנדו. ואנחנו משיבים - אם תשלחו לכאן קומנדו - נזרוק אותם ותושפלו בפני כל העולם", אמר. קהל שומעיו השיב לו בקריאות "תכביר" בטורקית, שמשמעותן - "אללה אכבר". ראשון בין יושבי הקהל הוא ראש הפלג הצפוני של התנועה האסלאמית, ראאד סלאח.

  

דובר אחר אמר לנוכחים בערבית באותו מעמד: "אל תהיו כמו אלה שנסוגן ואל תיסוגו".

חבר פרלמנט מצרי צעק לקהל: "מיליוני שהידים צועדים לעזה". קהל המאזינים ענה לו בצעקה זהה. במשרד החוץ סיפרו כי הסרטון התגלה ברשותו של אחד ממשתתפי המשט.

 

שלשום הודיע IHH כי המשט הבא לעזה שייצא תחת ידיו, ירים עוגן בחציו השני של חודש יולי ויכלול לכל הפחות שש ספינות סיוע. הפרטים על אודות המשט הטורקי החדש נמסרו לחברי הפרלמנט האירופי. לדברי המארגנים, למשט צפויות להצטרף כמה ספינות נוספות. אנשי הארגון הזמינו עיתונאים לבחון את הציוד שיוטען על הספינות, כדי "להפגין את הרצון לשקיפות מלאה". כזכור, בישראל האשימו כי הארגון בקשר לארגוני ג'יהאד עולמי ואף לארגון אל-קאעידה. אנשי ה-IHH הכחישו זאת נמרצות.

 

Read this article in English

 

בהכנת הידיעה השתתף רועי נחמיאס
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
יילדרים והפעילים על המרמרה
תקיפת חיילי השייטת
צילום: AFP
ההשתלטות על המרמרה
צילום: דובר צה"ל
מומלצים