שתף קטע נבחר

הדורס ב"פגע וברח" נעצר; נהג בלי רישיון בתוקף

בבוקר נדרס למוות במחלף קסם רוכב האופניים שניאור חשין, בנו של השופט העליון בדימוס. הדורס, טל מור, בן 26 מכפר ברוך, נמלט - אך הערב הסגיר את עצמו בתחנת משטרת חיפה, שם התברר כי רשיונו לא חודש בגלל ריבוי עבירות. הוא טען: סטיתי כי רכב אחר נצמד אלי, לא ידעתי שפגעתי ברוכב

קריאות המשטרה נענו: יותר מ-13 שעות אחרי תאונת ה"פגע וברח" סמוך למחלף קסם, שבה נהרג הבוקר שניאור חשין, בנו של השופט העליון בדימוס מישאל חשין, הסגיר עצמו החשוד בדריסה הערב (יום ו'), בתחנת משטרת חיפה. עם מעצרו התברר כי נהג היום בעת שרשיון הנהיגה שלו אינו בתוקף - משום שלא חידש אותו, בשל ריבוי עבירות תנועה. הוא היה מצוי במגעים עם המשטרה על הפחתת קנסות שהיו תלויים נגדו. יש לציין שהוא נשא עליו רשיון נהיגה אמריקני.


מור נפרד מהוריו בפתח תחנת המשטרה, הערב (צילום: שי וקנין)

 

לאחר התאונה הודיעה המשטרה כי בידיה פרטים שמסרו עדי ראייה על הרכב הפוגע, ולכן "מומלץ לנהג הפוגע להתייצב מיידית". חלפו כמה שעות, והדורס - טל מור, תושב מושב כפר ברוך שבעמק יזרעאל, בן 26 - הבין שאין לו ברירה. הוא נפגש אחר-הצהריים עם עו"ד תמי אולמן ועו"ד שאדי סרוג'י, שצפויים לייצג אותו, והם ליוו אותו, יחד עם הוריו, אל תחנת משטרת חיפה - שם הסגיר עצמו בשעות הערב.

 

בגרסתו הראשונית לאירועים, הסביר מור כי נאלץ לסטות מנתיב נסיעתו לאחר שרכב אחר נצמד אליו. הוא הוסיף כי חשב שפגע במעקה הבטיחות ולא ידע כלל שפגע ברוכבי האופניים. לדבריו, עזב את המקום בשל חששו מפני המשטרה.

 

מפקד משטרת ראש העין, סגן-ניצב ירון קלדס, וצוות החקירה המיוחד שהוקם לחקירת התאונה, הגיעו לחיפה כדי לאסוף אותו, והוא נעצר ונלקח לחקירה במשטרת ראש העין. במקביל, הוחרמה המכונית הדורסת מביתו, ונלקחה למשטרת מרחב השרון.

  

ההלוויה תיערך ביום ראשון

התאונה התרחשה מעט לפני 6:00. חשין וחברו רכבו בכביש 5 לכיוון מזרח. כשהגיעו למחלף קסם, פנו לכביש 444 לכיוון ראש העין - ואז הגיע רכב פרטי שפגע בעוצמה בחשין, וככל הנראה - גרר אותו עמו לאורך עשרות מטרים. על הכביש נותרו מפוזרים חלקי אופניים ופריטי ציוד רבים של הרוכב. חקירה ראשונית העלתה כי ככל הנראה נסע במהירות גבוהה.

 

חברו לרכיבה של חשין סיפר לחוקרי התאונה כי לא הבחין בה בעת שהתרחשה. "כשהגענו סמוך למחלף קסם, אני הייתי לפנים והוא מאחוריי", שיחזר. "המשכתי ברכיבה ובשלב מסוים שמתי לב שהוא לא מגיע אליי, ואז עצרתי. כשראיתי שהוא עדיין מתעכב ולא מגיע אליי, חזרתי לאחור".


על הכביש נותרו מפוזרים חלקי אופניים ופריטי ציוד רבים (צילום: עידו ארז)

 

במהלך הנסיעה לאחור, הבחין החבר בשלושה כלי רכב על הכביש, ולידם אדם נסער ואנשים אחרים המנסים להרגיע אותו. "בהתחלה לא ייחסתי לכך חשיבות והמשכתי בנסיעה לאחור בניסיון לאתר את חבר שלי",

סיפר, "אך בהמשך ראיתי אותו שרוע על הכביש, מחוסר הכרה. מייד הבנתי שהוא נפגע מרכב". הוא ניסה לטפל בו עד להגעת צוותים רפואיים, והפרמדיקים שהוזעקו מצאו אותו כשבגדיו מוכתמים בדם חברו.

 

הלווייתו של חשין, תושב תל-אביב בן 43 ואב לשלושה, תיערך ביום ראשון הקרוב. הוא היה בן לשושלת שופטים בכירים, ונקרא על שם סבו, שניאור זלמן חשין, שהיה שופט בית המשפט העליון מיום הקמתו, ואף ממלא מקום נשיא בית המשפט העליון. מישאל, בנו של שניאור זלמן, כיהן לימים אף הוא כמשנה לנשיא העליון, ופרש מכס השיפוט ב-2006.


פורסם לראשונה 18/06/2010 17:36

 

בהכנת הידיעה השתתפו רענן בן צור ויואב זיתון
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מור במכונית, עם הגעתו לתחנת המשטרה
צילום: שי וקנין
זירת התאונה, הבוקר
שניאור חשין עם אשתו ושלושת ילדיו
מומלצים