שתף קטע נבחר

בקרוב: מי עדן תוכל לשווק מי תהום כמים מינרליים

לפני חודש המליצה ועדת בדיקה להתגבר על הזיהום במעיינות המים המינרליים באמצעות שיווק מי תהום. הודעת מי עדן על זיהום במעיין סלוקיה מאיצה את יישום ההמלצה

ועדה במשרד הבריאות המליצה לפני כחודש על פתרון לחריגות בתקני המים במעיינות המשמשים את מי עדן ונביעות: שימוש במי תהום כמים מינרליים. הוועדה הוקמה בעקבות שתי החריגות שהתגלו ב־2009 במעיינות המשמשים את החברות. לדברי פרופ' איתמר גרוטו, ראש שירותי בריאות הציבור, "אי אפשר לשלוט במה שיקרה בטבע. חשבנו לבדוק חלופות כנהוג בעולם, כדי לצמצם סיכונים, ובמקום לשאוב מים עיליים אנו ממליצים לשאוב מי תהום מקידוח. זה נותן יציבות לחברות". 

 

לדברי גרוטו, בעקבות הודעת מי עדן ביום רביעי האחרון על זיהום במעיין סלוקיה שממנו היא שואבת, מתכוונים במשרד הבריאות לאשר לחברה לבצע קידוחים בתוך ימים ספורים. גרוטו מוסיף כי אין למשרד הבריאות מידע על מספר הקידוחים האפשריים בישראל, ועל כל חברה להשקיע את משאביה לאיתור קידוחים פוטנציאליים. להערכתו, החברות עשויות לעבור לשיטת הקידוחים בלבד בגלל היציבות שהיא מקנה. 

 

במי עדן אומרים בשלב זה כי שיטת הקידוחים לא תחליף את השיטה הקיימת, ומוסיפים: "זה זמן שמי עדן בודקת מקור מים מינרליים טבעיים נוסף ברמת הגולן, הדומה באיכותו הגבוהה ובסביבתו למקור הקיים".

פורסם לראשונה 19/06/2010 23:30

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים