שתף קטע נבחר

פרוש פתח לשכה במעשיהו: סער ביקש שלא אגיע

סגן שר החינוך, ח"כ מאיר פרוש, הודיע כי בשבועיים הקרובים יעביר חלק מפעילותו, ללשכתו הזמנית באוהל מחוץ לכלא מעשיהו - שם כלואים הורי התלמידות מעמנואל. על שר החינוך אמר: "גדעון לא מסכים איתי"

קרוב להורים מעמנואל - מתעמת עם השר הממונה: סגן שר החינוך, מאיר פרוש, החל הבוקר (יום א') לעבוד בלשכתו - באוהל שהוקם בכניסה לכלא מעשיהו. לדבריו, שר החינוך גדעון סער ביקש ממנו שלא להפעיל את לשכתו משם. בג"ץ אמור להחליט היום בסוגיית מאסרן של 22 האמהות מעמנואל.

 

סגן השר התייחס לשר החינוך, שמתנגד לצעד המחאה שנקט. "לליכוד יש סנטימנטים לנושאים רגישים כאלה. סער פנה אלי הבוקר וביקש, דקה לפני שיצאתי, שלא אגיע לכאן. גדעון במפורש לא מסכים איתי".

 

פרוש הסביר, כי ישהה רק חלק מהזמן - בשבועיים הקרובים, בהם יהיו הורי התלמידות מעמנואל בכלא - בלשכה הזמנית. "אשתדל להיות פה כמה שאוכל, אך סדר היום לא מאפשר לי להיות פה שבועיים מלאים", הוא הסביר.

 

הוא התייחס שוב למעצרם של ההורים מעמנואל, שלא קיימו את פסיקת בג"ץ. "יכול להיות שאם היו פועלים קודם, בית המשפט לא היה פוסק כך. רבים בציבור לא מבינים למה משליכים כך הורים לכלא, הם גנבים? פושעים? רוצחים? משהו בכלל התייחס לכך שאולי האמהות צריכות להניק, ללדת?"

 

מקורבי פרוש: המימון ללשכה - מהמפלגה

מקורביו של סגן השר הדגישו, כי את פגישותיו הוא העביר ללשכה המאולתרת. הם הוסיפו כי הקמתה נעשתה במימון המפלגה ולא במימון משרד החינוך. עוד ציינו אנשי לשכתו, כי מחר צפויה להיערך באוהל גם ישיבת סיעת יהדות התורה.


סגן השר פרוש בלשכה החדשה (צילום: אבי מועלם)

 

מוקדם יותר הבוקר הגיע לבקר את האסירים גם ח"כ משה גפני, שאמר בצאתו מהכלא: "הם מאוד חיזקו אותי ואני לא מאחל לאף אחד להיות מאחורי סורג ובריח, בטח כשאתה לא עבריין. פסיקת בג"ץ היא חסרת הגיון לחלוטין, לא קיימת בשום מקום בעולם.

משרד החינוך וראש הממשלה היו צריכים לטפל בסוגיה הזו וזה לחלוטין לא נושא לרשות השופטת. אוי לנו אם בית המשפט ישפיע על נושאי חינוך כגון זה".

 

הוא גם היכה על חטא: "אני חלק מהקואליציה וגם אני, שר החינוך וראש הממשלה, אשמים במצב שנוצר. אני בטוח שבזמן שר המשפטים הקודם, דניאל פרידמן, שופטי העליון לא היו מעיזים לחשוב במושגים כמו בפסיקותיהם האחרונות נגד חרדים. היום זהו כתם גדול למדינת ישראל וביזיון עוד יותר גדול ששר בממשלה כמו בנימין בן אליעזר, התבטא כמו שהתבטא".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פרוש מגיע ללשכה הזמנית
צילום: אבי מועלם
מומלצים