שתף קטע נבחר

חרדים: אם האמהות ייאסרו - יהיו הפגנות אלימות

לקראת פסיקת בג"ץ בנוגע לאמהות מעמנואל שלא התייצבו למעצר, אמר אחד ממארגני מחאת החרדים: "כל אחד מהגברים במעשיהו הפך לשאהיד אמיתי. אשה לא תבוא לכלא בחיים"

בזמן ששופטי בג"ץ דנים בסוגיה כיצד לנהוג באמהות מעמנואל שלא התייצבו למעצר - שולחים ברחוב החרדי מסר מאיים. במטה המאבק למען אסירי עמנואל הזהירו היום (א'): "אם בג"ץ יחליט לאסור את האמהות, המלחמה תהפוך להיות גם על צניעות ולא רק על החינוך, ואז ההפגנות יהיו מסוג אחר לגמרי, אלימוֹת מאוד". 

 

יצחק שיינין, עסקן חרדי וממארגני מחאת החרדים, הביע תקווה כי "לשופטים יהיה את השכל להשתמש בסולם ולרדת מהעץ". הוא הוסיף: "אם זה יקרה, מה שראינו בשבוע שעבר יתברר כמשל ודוגמה בלבד. אשה לא תבוא לכלא בחיים. זה 'ייהרג ואל יעבור'. מה קרה, היא רצחה מישהו?!"

 

לטענת שיינין, בג"ץ כבר טעה פעם אחת כשגרם לכך ש"כל אחד מהגברים במעשיהו הפך לשאהיד אמיתי", אך "הטעות היותר קשה תהיה אם יחליט להכניס גם את הנשים". 

 

העסקן החרדי אמר עוד, כי השופט לא השיג דבר בפסיקתו: "אין שום טעם בישיבה בכלא. זה לא הרתעה". לדבריו, המאסר לא תרם ולא יתרום דבר. "הם נכנסו לשם בגאווה, ועוד לא ראיתם איזה טקס יהיה כשיצאו משם. כל אחד מהם יהפוך יחד עם הוריו, ילדיו והמשפחה המורחבת לשונא בג"ץ וחוק, בצורה קשה ואובססיבית. אם אתה כותב בפסק הדין שבג"ץ הוא מעל התורה, באים 200 אלף ואומרים: אנחנו לא סופרים אותך. ניכנס לכלא באהבה".

 

בינתיים, באוהל המחאה שהוקם בשערי כלא מעשיהו, ושברחוב החרדי כבר זכה לכינוי "שאגת עמנואל", מבטיחים המארגנים "סיבה למסיבה". במקום תיערך מדי ערב סעודות "שבע ברכות" של זוג טרי מחסידות סלונים. במקום יבקרו

אדמו"רים, רבנים ואישי ציבור לחיזוק האבות. הבוקר כבר הגיע למקום סגן שר החינוך, ח"כ מאיר פרוש, שגם העתיק לשם את לשכתו. ח"כ משה גפני ביקר בתוך הכלא.

 

בצאתו תקף ח"כ גפני את הארגונים החברתיים, שלדבריו אינם משמיעים קול למען הילדים שהוריהם נאסרו. "הייתי במגרש הרוסים ובכיתי יחד איתם, וחשבתי לעצמי מה היה קורה אם היה מדובר בילדי עובדים זרים שנמצאים כאן בניגוד לחוק", הוא אמר ל-ynet. "בעצם זה קרה: ראינו ארגוני נשים וזכויות אדם, את המועצה לשלום הילד ואפילו שרים בממשלה שמגנים על זכויותיהם, למרות שעל פי חוק הם צריכים להיות מגורשים. פה אף אחד לא דיבר מילה, איש לא התריע. זוהי צביעות במיטבה".

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אב חרדי בדרך לכלא
צילום: נועם מושקוביץ
האוטובוס ובא ההורים. הנשים לא באו
צילום: אוהד צויגנברג
סגן השר פרוש בדרך "ללשכתו החדשה"
צילום: אבי מועלם
מומלצים