שתף קטע נבחר

אל תפעילו מכונת כביסה בשעות העומס

חברת החשמל יצאה הבוקר בקריאה להימנע משימוש במכשירים בעלי הספק חשמלי גבוה דוגמת מדיח כלים, מכונת כביסה, תנור אפיה, כיריים חשמליים, דוד חשמלי ושואב אבק בין השעות 12:00 ל-17:00. כמו כן מבקשת החברה לכוון את המזגן לטמפרטורה של 25 מעלות בשעות שיא הצריכה

בעקבות החום הכבד ששורר בארץ מאתמול והצפי לשרב קשה מחר, חברת החשמל קוראת היום (ב') לציבור לקוחותיה להסיט את השימוש במכשירי חשמל עתירי אנרגיה לשעות הבוקר המוקדמות או שעות הערב המאוחרות.

 

  • הצעה: גורמים פרטיים ינהלו את החשמל במדינה

 

בחברה מבקשים מהציבור להסיט במהלך הימים הקרובים את השימוש במכשירים בעלי הספק חשמלי גבוה, משעות שיא הביקוש, כלומר: בין 12:00 ל-17:00, לשעות הבוקר המוקדמות או לשעות הערב המאוחרות יותר.

 

מדובר במדיח כלים, מכונת כביסה, תנור אפיה, כיריים חשמליים, דוד חשמלי, שואב אבק וכדומה. בנוסף מומלץ לכוון את המזגן לטמפרטורה של 25 מעלות.

 

חברת החשמל צופה שהביקוש לחשמל במשק יגיע היום ל-10,500 מגוו"ט חשמל, מהם חברת החשמל צפויה לספק כ- 9,950 מגוו"ט ואת השאר צפוים לספק יצרני חשמל פרטיים. יכולת הייצור של חברת החשמל עומדת היום על כ-10,800 מגוו"ט.

 

מחברת החשמל נמסר, שכל יחידות הייצור שהיו בשיפוצים במהלך האביב, פועלות ומערכת ייצור החשמל ערוכה לביקושים הגבוהים, למעט תקלה בתחנת הכוח באלון תבור. 

 

עם זאת, לאור רזרבות החשמל הנמוכות והפער הקטן בין הביקוש לחשמל לבין יכולת הייצור של חברת החשמל - כל תקלה ביחידת ייצור יכולה ליצור חוסר בחשמל.

 

מחברת החשמל נמסר כי היא תמשיך לעשות מאמצים כדי לספק ללקוחותיה את כל הביקושים לחשמל.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צפי: הביקוש יגיע היום ל-10,500 מגוו"ט
צילום: נועם ארנון
מדיח כלים - להמנע משימוש בצהריים
מומלצים