שתף קטע נבחר

היום בשעה 15:00 - נרשם שיא בביקוש לחשמל

שיא חדש בצריכת החשמל של המשק הישראלי: היום בשעות הצהריים הגיעה צריכת החשמל של המשק הישראלי לרמה של 10,600 מגאווט - קרוב למקסימום יכולת הייצור של חברת החשמל. שיא הביקוש הקודם של המשק היה בינואר 2008

שיא ביקוש לחשמל של כל הזמנים נרשם היום (ב') בשעה 15:00 במשק הישראלי - 10,600 מגוואט. כך נמסר מחברת החשמל. הביקוש לחשמל עלה על ציפיות החברה.

 

 

חברת החשמל ציינה כי היא סיפקה כ-10,050 מגוואט ואת כל השאר סיפקו יצרני החשמל הפרטיים וכן עסקים שנמצאים בהסכמים עם חברת החשמל. יכולת הייצור של חברת החשמל עומדת היום על כ-10,800 מגוואט.

 

שיא הביקוש הקודם התרחש ב-31 בינואר 2008, והוא הגיע אז ל-10,200 מגוואט. בחודשי הקיץ נרשם השיא הקודם ב-29 ביוני 2007 והגיע ל-10,070 מגוואט חשמל.

 

חברת החשמל יצאה הבוקר בקריאה להימנע משימוש במכשירים עתירי אנרגיה בשעות שיא הביקוש, בין השעה 12:00 לשעה 17:00. מדובר במכשירים בעלי הספק חשמלי גבוה דוגמת מדיח כלים, מכונת כביסה, תנור אפיה, כיריים חשמליים, דוד חשמלי ושואב אבק. בנוסף ביקשה חברת החשמל לכוון את המזגן לטמפרטורה של 25 מעלות בשעות שיא הצריכה.

 

מחברת החשמל נמסר, כי מאחר שלא נרשמה ירידה דרסטית בביקושים, לא ניתן לדעת אם הציבור שיתף פעולה עם הבקשה לצמצם את צריכת החשמל.

 

עוד נמסר, שלא ניתן לדעת בשלב זה היכן נרשמו הביקושים הגבוהים ביותר, אולם על סמך ניסיון העבר אפשר להניח שבאילת ובנגב היו ביקושים גבוהים יותר משאר חלקי הארץ.

 

רזרבות החשמל שנותרו עומדות כעת על 1,000 מגוואט בלבד. מחברת החשמל נמסר כי יש עדיין מקום לתמרון, אבל אם תחול תקלה באחת מיחידות הייצור, עשוי ליווצר מחסור בחשמל. לאור זאת בחברה חוזרים ומבקשים מהציבור לנקוט אמצעי זהירות ולהימנע משימוש במכשירי חשמל בשעות העומס.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
עמוד חשמל חברון
צילום: נועם ארנון
מומלצים