שתף קטע נבחר

השפעת היואן פגה; האירו תופס פחד גבהים

התיקון הקל ממנו נהנה המטבע האירופי אינו מחזיק מעמד והצמד אירו-דולר נסחר היום ברצועה צרה יחסית, ברמה של 1.2286-1.241 דולרים לאירו

דולר-שקל - השער היציג לצמד נקבע היום (ג') ברמה של 3.841 שקלים לדולר, שער המשקף עלייה נאה של 0.708% ביחס לשער היציג מאתמול.

 

אתמול פרסמה הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה כי רמת האבטלה במשק הישראלי רשמה שיפור באפריל ואחוז הבלתי מועסקים עומד כעת על רמה של 6.9%. נתון זה תומך בשקל ומדובר בבשורה חיובית נוספת למשק הישראלי. יחד עם זאת, השקל מושפע בתקופה האחרונה ישירות מהמגמות בעולם, והתחזקות הדולר היום תרמה כמובן בכיוון של פיחות השקל מולו. בסך הכל, רצועת המסחר להיום נעה ברמה של 3.813-3.844 שקלים לדולר.

 

אירו-דולר - הצמד נסחר היום סביב רמה של 1.23 דולרים לאירו. התיקון הקל ממנו נהנה האירו אינו מחזיק מעמד וזאת למרות פרסום מדד ה-IFO בגרמניה (מצב העסקים בגרמניה - הכלכלה המובילה במרחב גוש האירו), שעלה מעל לצפי השווקים לרמה של 101.8 נקודות. נתון זה גבוה גם מהחודש הקודם, בו עמד המדד ברמה של 101.5 נקודות.

 

לנתון זה חשיבות רבה והוא מפורסם ברמה החודשית, אך כנראה שזה לא ממש משכנע את המשקיעים והספקולנטים. אירופה עדיין במצב לא טוב, בעיקר במדינות שקיים חשש באשר ליכולת פירעון החוב שלהן (אג"ח ממשלתיות). בסך הכל, הצמד נסחר ברצועה צרה יחסית וברמה של 1.2286-1.241 דולריםאירו.

 

השבוע שלפנינו עתיד להיות עמוס בנתוני מאקרו חשובים שאמורים להתפרסם בארה"ב. כך למשל, מדד מכירות הבתים החדשים בארה"ב צפוי לרדת לרמה של 435 אלף יחידות, זאת ביחס לחודש הקודם בו המדד הציג עלייה במכירות וברמה של 504 אלף יחידות דיור. קריאה גבוהה מרמה של 435 אלף עשויה לתמוך בדולר בטווח הקצר, דבר המעיד על שיפור בכלכלת ארה"ב.

 

דולר-יואן – הצמד נסחר סביב רמה של 6.813 יואן לדולר. התמיכה של ממשלת סין והבנק המרכזי בסין לאפשר רצועת ניוד של 0.5% (רצועת שערים בה מותרת תנודת המטבע כלפי מעלה ומטה), מעלה ספקות רבות בעולם לגבי רצינות המהלך.

 

מאז חודש ספטמבר 2005, בו נסחר היואן בשער של 8.26 לדולר, החל הממשל בסין לתסף את היואן בהדרגה וזאת עקב לחצים עצומים של כלכלות המערב. עם זאת, הבנק המרכזי בסין אינו מאפשר זאת בקלות, למרות הלחצים ההולכים וגוברים מצד ארה"ב.

 

הכותב הוא מנהל חדר מצב ואנליסט בשקל אג'יו מקבוצת שקל

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי פי
אירופה - עדיין במצב לא טוב
צילום: איי פי
מומלצים