שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  הרבי מסאטמר: להרעיש את העולם נגד ישראל

  האדמו"ר האנטי-ציוני מארה"ב מחזק את ידי ההורים האסורים וקורא לציבור הרחב לסייעם "בגוף ובממון". על מדינת ישראל: "מלכות הזדון". מטרת ההפרדה בבית הספר: "הבדלה מרוח הרחוב הקלוקל"

  האדמו"ר מסאטמר, רבי יקותיאל יהודה טייטלבוים, ממנהיגי היהדות החרדית האנטי-ציונית, קורא לחסידיו בכל העולם לפעול – כל אחד במקומו - נגד ישראל, זאת על רקע מה שהוא מגדיר "רדיפת הדת בארץ הקודש" ששיאה במאסר הורי המגמה החסידית בבית הספר בעמנואל. לדבריו, "האחריות מוטלת עלינו לעמוד לימינם ולהרעיש תבל ומלואה נגד מלכות הזדון, ולזעוק ככרוכיא כלפי העולם כולו".

    

  תחת הכותרת "הזעיקו שמים וארץ" מוחה האדמו"ר, היושב בארה"ב, נגד אלה ש"באו בכח משפטי עכו"ם (עובדי כוכבים ומזלות, ק.נ.) שלהם על הורים יקרים החפצים לחנך בנותיהם בהבדלה מרוח הרחוב הקלוקל ורוצים לכפות עליהם להתערב את שונים". כמו רבנים אחרים קובע גם הוא כי אנשי עמנואל שנאסרו "קדשו שם שמים".

    

  "הורים יקרים, אתכם אנו במאבקכם", כתב הרבי, "אשריכם שנתפסתם על דברי תורה. עמכם כלל ישראל הנאמן לה' ולתורתו. אל תראו ואל תערצו מפניהם, כי ה' עמכם". לציבור הרחב קרא "להתאזר עוז ולבוא לעזרת ה' בגיבורים לסייע ביד אחינו בני ישראל תושבי ארץ הקודש הנלחמים על עיקרי הדת והאמונה... יעשה כל אחד כמיטב יכולתו לסייעם בגוף ובממון במערכות הקודש. חלילה לנו להתרפות בעת צרה גדולה זו".

   

  גם הפלגים החרדים-קיצוניים בארץ לא מוותרים על ההזדמנות להטיף שוב ל"חינוך טהור" ולאיסור קבלת התקציבים

   מהשלטון הציוני. ביטאון העדה החרדית יעסוק בגיליונו הקרוב בהרחבה בפרשת עמנואל בסיקור האוהד את חסידי סלונים, זאת אף נטייתו לעקוץ תדיר את הזרם המרכזי בציבור החרדי ולזלזל בו.

    

  מאמר המערכת של העיתון הוקדש גם הוא לנושא, והציבור ומנהיגיו נקראים בו "לא להחמיץ את השעה הגדולה" וללכת צעד נוסף עם ה"התעוררות הגדולה" ו"לסיים ולגמור את המלאכה" בניתוק מוחלט מהמדינה בנושא החינוך – עקרון שהעדה החרדית מזוהה איתו במיוחד. עוד בגיליון, שלל פשקווילים בנושא בשם רבני העדה ועוד כמה מאמרים פובלציסטים סביב הפרשה.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: יצחק ווייס
  האדמו"ר מסאטמר
  צילום: יצחק ווייס
  בדרך לכלא
  צילום: רויטרס
  מומלצים