שתף קטע נבחר

האדמו"ר מסלונים: לא נתפשר גם מול כיתת יורים

במכתב חריף שהפיץ בין חסידיו עולה האדמו"ר מדרגה ביחס לעימות עם בג"ץ - "מאבק בין אמונה לכפירה, בין כוח הקדושה לכוח הטומאה של הסטרא אחרא – מאבק שתמיד ידענו שיפרוץ באחרית הימים"

רבם של הורי המגמה החסידית בעמנואל מחריף את התבטאויותיו בפרשת מאסרם. במכתב שהפיץ בצהריים (ד') האדמו"ר מסלונים בקרב חסידיו הוא מצהיר: "במאבק על קידוש השם, גם אם יעמידו אותו מול כיתת יורים - לא נוותר ולא נתפשר כמלוא נימא! ה' הוא לנו מלך, ולו הננו עבדים עד נשימתנו האחרונה".

 

 

בדבריו מסביר הרב את עקשנותו בכך שאין מדובר במחלוקת עניינית בשאלת האפליה העדתית אלא ב"מאבק בין אמונה לכפירה, בין כוח הקדושה לכול הטומאה של הסטרא אחרא – מאבק

שתמיד ידענו שיפרוץ באחרית הימים".

  

עוד במכתב מפקפק האדמו"ר ביושרם של שופטי בג"ץ, ומגלה: "אילו הייתי חושב ששופטי בית המשפט מאמינים במה שהם אומרים, שבית הספר בעמנואל יסודו באפליה גזענית, נראה לי שהייתי נוהג אחרת, אך אין לי כל שמץ של ספק שהם יודעים את האמת, שכל דבריהם בשקר יסודם".

 

את מכתבו חתם הרבי מסלונים בקריאה לציבור הרחב: "ולכל אמוני ישראל

אני קורא: אנא הצטרפו אלינו במאבק הנשגב הזה, המאבק שדורות חיכו וייחלו אליו 'מתי יבוא לידי ואקיימנה".

 

האדמו"ר

האדמו"ר מסלונים, המתגורר בירושלים, מנהיג קהילה המונה כ-1,200 משפחות בערים ירושלים, ביתר עילית, אלעד, קריית גת ועמנואל. בדרך כלל הוא בורח ממעורבות בהנהגת הציבור החרדי ונתפס כאדם מתון, אלא כאשר על סדר היום עולות סוגיות בנושאים שאותם הוא תופס כציפור נפשה של היהדות, כמו חינוך. 

אז האדמו"ר נתפס כמנהיג קנאי וחסר פשרות.

 

הפעם האחרונה בה הביע דעה נחרצת בפומבי היתה לפני תוכנית ההתנתקות. אז הפציר בחברי הכנסת החרדים לפרוש מהממשלה ונודע כאחד המתנגדים החרדים הקולניים לפינוי, על רקע שתיקת חבריו למגזר. בעקבות זאת, אף הורה לחסידיו שלא להצביע ל"יהדות התורה" בבחירות האחרונות, וסירב לחתום על קריאת רבנים להצביע למפלגה.

 

גם הפוליטיקאים החרדים החריפו בצהריים את מאבקם בפרשה, כאשר חברי סיעת יהדות התורה דרשו מראש הממשלה נתניהו לגלות אחריות ולהתערב לפתרון המשבר. ח"כ מאיר פרוש אמר ל-ynet לפני הפגישה: "נדרוש מראש הממשלה שייקח פיקוד. קורה פה משהו במדינה והוא צריך להסדיר עניינים". כשנשאל אם יש אפשרות שמפלגתו צפויה לפרוש מהקואליציה, השיב: "גם ככה אתם כותבים את זה כל פעם ואז מורידים".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
האדמו"ר מסלונים
צילום: משה אייזנבאך, חדשות 24
מחוץ לכלא מעשיהו
צילום: אוהד צויגנברג
תפילת הנשים בבג"ץ
צילום: נועם מושקוביץ
מומלצים