שתף קטע נבחר

שיר לשבת עם קובי אפללו

יצחק מאיר ערך הופעת השקה לאלבום הבכורה שלו. האורח המפתיע היה קובי אפללו, שהעניק גוון מיוחד לניגונים החסידיים

לפני כחצי שנה הוציא יצחק מאיר את דיסק הבכורה שלו "נשמות חדשות", אלבום שכולו ניגוני ושירי שבת - רובם היישר מחצרות החסידים ועוד כמה נגיעות קרליבכיות. על פניו, שום דבר חדש ומסעיר, אלא שהקהל חשב אחרת, ותוך תקופה קצרה, הזמר האלמוני מכר יותר מעשרת אלפים עותקים.

 

אי-אפשר כמובן להתעלם ממקדם המכירות בדמותו של האח הגדול, ידידיה מאיר, אבל כשדיסק נמכר בכמויות כאלו, עם כל הכבוד לאח הגדול, יש כאן משהו גדול ממנו.

 

אולי סוד ההצלחה של יצחק מאיר (גילוי נאות: שכן קרוב של כותב שורות אלו) תלוי דווקא בפשטות הרבה שבה הוא וההרכב שאיתו מביאים אל הניגונים החסידיים, וזה כולל גם את ההגשה שלהם במבטא עברי-ישראלי ולא אשכנזי "גלותי", הזר לאוזן הישראלית הממוצעת.

 

חצי שנה אחרי שהאלבום יצא לחנויות, החליט מאיר שהגיע הזמן גם לעלות על הבמה, והופעת הבכורה נערכה בתחילת השבוע בבית אבי חי בירושלים, כשהאולם מלא עד אפס מקום. למאיר ג'וניור היה קשה להסתיר את ההתרגשות הרבה לאורך כל ההופעה, ולמעשה אפילו עובדה זו תרמה לחן של ההופעה, שכדרכן של התחלות - לא התאפיינה

דווקא במקצועיות ובמושלמות. האותנטיות והשמחה חיפו על הפגמים של חבלי הלידה, והקהל היה שבוי במשך שעה וחצי במין מדיטציה שבתית במנעד שבין כיסופים ונוגות לבין שמחה פורצת.

 

הפתעת הערב הייתה הזמר שאירח מאיר, שהיה בחירה מאוד לא צפויה לערב שכולו ניגוני חצרות חסידיים: קובי אפללו. מאיר, ששמע את אפללו בזמן האחרון, התאהב וביקש מהגיסה, הלא היא סיוון רהב-מאיר, שתארגן להם מפגש, שהוביל אל הקטעים המשותפים על הבמה. אפללו, עם כל כובד ספרדיותו והטעם הייחודי שהעניק לכמה דואטים מעניינים, הגיע לשיא בביצוע המשותף ל"י-ה אכסוף", אחד מפיוטי השיא של שבת, שחובר על-ידי רבי אהרון מקרלין, מגדולי האדמו"רים החסידיים. לקראת שבת, אתם מוזמנים להצטרף ל-6:30 דקות מהביצוע החד-פעמי.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
יצחק מאיר
צילום: "מים שקטים"
קובי אפללו
צילום: צביקה טישלר
מומלצים