שתף קטע נבחר

אנשי נטורי קרתא תקפו את ח"כ גפני ומקלב

שני חברי הכנסת מיהדות התורה ספגו מכות וכיסאות מצד אנשי הפלג החרדי הקיצוני במאה שערים, שמחו על "שיתוף הפעולה שלהם עם השלטון הציוני". באותה השעה, הם עשו דרכם לבית האדמו"ר מסלונים כדי לדון בהמשך המאבק בעמנואל

נציגי יהדות התורה על הכוונת של נטורי קרתא. חברי הכנסת אורי מקלב ומשה גפני הותקפו אחרי הצהריים (יום ה') באחד מרחובות שכונת מאה שערים שבירושלים.

 

יועצו של גפני, ירח טוקר, אמר ל-ynet כי מדובר באנשי פלג ה"סיקריקים", הנחשבים לקיצוניים ביותר מבין אנשי "נטורי קרתא" וידועים בהתנגדותם הרבה למדינת ישראל ולמוסדותיה. הם היו אחראים גם לאירוע דומה לפני כחודש, אז נרגם באבנים שר הפנים, אלי ישי.

שניות לאחר התקיפה, הערב

 

האירוע התרחש סמוך לאחד מבתי הכנסת באזור, ועל-פי דיווחים של עדי ראייה - ספגו השניים אבנים ומהלומות, ובגבו של ח"כ גפני אף הוטח כיסא.

השניים נימלטו מהמקום בריצה אל ביתו של האדמו"ר עם סלונים, לאחר שקודם לכן נפגשו עם הרב אלישיב.

 

בשעת התקיפה, עסקו השניים במסע דילוגים בין בתי שני הרבנים שעמם דנו בפרשת בית-הספר בעמנואל ובהמשך המאבק. האירוע עצמו התרחש לאחר ששני חברי הכנסת השלימו את תפילת המנחה בבית הכנסת, ואז הותקפו בידי קומץ שמחה על שיתוף הפעולה שלהם עם "השלטון הציוני".

 

עד ראייה להתרחשויות סיפר: "ראיתי את גפני עומד בחוץ ברחוב סלנט והוא דיבר עם חבר. לאחר מכן הגיע מקלב והם נכנסו ביחד להתפלל.

 פתאום הם ירקו עליהם וזרקו עליהם כיסאות. היו אנשים שניסו לגונן עליהם, אבל הם ספגו מכות נמרצות ונפגעו פיזית. הם ניסו לרוץ, אבל העיפו להם את הכובעים".

 

טוקר עצמו אמר כי "התקרית היא ההוכחה לכך שהחוליגנים האלה פוגעים ומזיקים לא רק לציבור החילוני, אלא גם לחרדים עצמם. חמור מכך - הם פוגעים בנציגי הציבור שהם שלוחיהם של גדולי ישראל".

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ח"כ משה גפני. כיסא בגב
צילום: גיל יוחנן
ח"כ אורי מקלב
מומלצים