שתף קטע נבחר

לקראת אחדות? אחרי נתניהו, פרס ייפגש עם לבני

נשיא המדינה, שנפגש בשבוע שעבר פעמיים עם ראש הממשלה, צפוי להיפגש מחר עם יו"ר האופוזיציה. במערכת הפוליטית קושרים בין רצונו ומאמציו של פרס לנסות ולהביא לשינוי בהרכבה של הקואליציה, לפגישות האינטנסיביות

האם שיחות הקירבה לממשלת אחדות תופסות תאוצה? לאחר שנפגש פעמיים בשבוע שעבר עם בני הזוג נתניהו, צפוי נשיא המדינה, שמעון פרס, להיפגש מחר (יום ב') עם יו"ר האופוזיציה, ח"כ ציפי לבני. גורמים המעורבים בנושא אומרים כי את הפגישה יזמה לבני, במסגרת הפגישות החודשיות הקבועות הנהוגות בין הנשיא ויו"ר האופוזיציה.

 

עם זאת, במערכת הפוליטית ממהרים לקשור בין רצונו ומאמציו של פרס לנסות ולהביא לשינוי בהרכבה של הקואליציה, לפגישות האינטנסיביות שהוא מקיים עם פוליטיקאים בכירים בתקופה האחרונה.

 

הנשיא פרס מוטרד מאוד ממצבה המדיני של ישראל, ולכן החליט לאחרונה לפעול בכמה מישורים: מצד אחד לנסות ולהוציא את מה שנותר ממעמדה הבינלאומי של ישראל במסע פגישות באירופה, ומצד שני מגעים אינטנסיביים עם פוליטיקאים בכירים בניסיון להביא לשינוי הרכבה של הקואליציה.

 

בקדימה אמרו בשבוע שעבר באופן רשמי, כי המפלגה תהיה מוכנה להצטרף לקואליציה עם הרכבה ישונה וכך גם קווי היסוד שלה. יו"ר סיעת קדימה, ח"כ דליה איציק, פנתה לנתניהו במהלך נאומה בכנסת ואמרה: "בימים האחרונים אנחנו שומעים על ספין

 ממשלת האחדות. יש לי הרגשה שמישהו, לא אתה, באמצעות הספין הזה מנסה להרוויח זמן, למרוח שרים במפלגתו. אני אומרת לך כמעט בשם כל סיעת קדימה, אנחנו רוצים ממשלת אחדות. ממשלת אחדות חדשה".

 

לדברי איציק, זו תהיה "ממשלה שתקדם את המדינה עם קווי יסוד חדשים, עם משא-ומתן מדיני מהנקודה שבה הופסקו השיחות בממשלה הקודמת. אתה רוצה ממשלה שתייצג את מרבית העם הזה? בוא ושנה את המבנה הקואליציוני. אני בטוחה שאתה לא ישן בלילה, ואם אתה ישן בלילה יש לך בעיה". בשלב זה השיב לה ראש הממשלה: "דליה, אני ישן, אבל מעט. ישן טוב אבל מעט".

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פרס ונתניהו. נפגשו פעמיים
צילום: אוהד צויגנברג
פרס ולבני. ייפגשו מחר
צילום: AP
מומלצים