שתף קטע נבחר

נישואים חד-מיניים באיסלנד: גם רה"מ התחתנה

יוהאנה סיגורדרדוטיר עשתה היסטוריה אשתקד כשהפכה למנהיגה הלסבית המוצהרת הראשונה בעולם. אחרי שהפרלמנט עיגן נישואים חד-מיניים בחוק, היא החליטה להינשא לזוגתה

איסלנד הפכה אתמול (יום א') למדינה השביעית באירופה המתירה נישואים חד-מיניים. זוגות הומוסקסואליים רבים במדינה הזעירה העדיפו לא לחכות עוד רגע ולהינשא עוד באותו היום. בהם היתה גם ראש הממשלה, שהתחתנה באופן רשמי עם זוגתה.

 

הפרלמנט של איסלנד הצביע פה-אחד ב-12 ביוני בעד הצעת חוק שסללה את הדרך לנישואים חד-מיניים. החוק החדש, שנכנס לתוקף אתמול, סילק את הגדרת המגדר מתנאי הסף לנישואים וקבע שמדובר ב"איחוד של בני אדם", ולא של גבר ואשה.

 

כניסת החוק לתוקף הפכה את איסלנד למדינה השביעית באירופה המתירה נישואים בין הומואים ובין לסביות. עד-כה אושרו חוקים דומים בבלגיה, בהולנד, בספרד, בשבדיה, בנורבגיה ובמדינה הקתולית ביותר ביבשת - פורטוגל.

 

העיתון "דיילי טלגרף" דיווח שכניסתו של החוק התוקף אִפשרה לזוגות רבים לממש את אהבתם. ביניהם היו גם ראש הממשלה, יוהאנה סיגורדרדוטיר

(68), וזוגתה המחזאית יונינה לאוסדוטיר. השתיים, שכבר ערכו טקס אזרחי ב-2002, ביקשו וקיבלו אישור להכיר בברית זו כנישואים.

 

סיגורדרדוטיר קיבלה את מושכות השלטון בפברואר והפכה בן רגע למנהיגה הלסבית המוצהרת הראשונה בעולם. ראש הממשלה חיה זה עשור עם לאוסדוטיר, ויש לה שני ילדים מנישואים קודמים לגבר. בעברה היא עבדה כדיילת אוויר, לפני כניסתה לפוליטיקה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
סיגורדרדוטיר. לסבית מוצהרת
צילום: AFP
מומלצים