שתף קטע נבחר

יעל ממריאה להצלחה. בקרוב אצלכם

תכנית ריאליטי אמריקאית נתנה ליעל פילוסוף השראה לעשות מעשה מטורף וחסר כל היגיון, וללכת בעקבות הלב. בשבועות הבאים היא תספר על החלום שלה ועל המחירים שהיא משלמת בדרך אליו ותסביר איך גם אתם יכולים להגשים חלומות

 

כמי שחיה את החלום שלה, למרות שהוא אולי קצת מוזר, בטוח לא פשוט, ועולה הרבה כסף שאין לה כרגע, אני מאמינה שהכל אפשרי. ובסדרת הכתבות הבאה אני מתכוונת להראות לכם, הקוראים, איך הופכים את הבלתי אפשרי למושג, בעזרת החוויה הפרטית המדהימה שאני עוברת בשנתיים האחרונות.   

 

על עצמי ועל החלום שלי:  

אני יעל, בעבר בחורה שהכל זרם אצלה די מהר. בגיל 21 כבר סיימתי לימודי הוראה, במקביל לשירותי הצבאי, כמורה חיילת, ומאז במשך שנים עבדתי בניהול מכירות בחברה ידועה. הקמתי פרויקטים ומערכי שיווק טלפוני, וזכיתי להערכה רבה מצד הממונים עלי. בגילאים האלה גם הוצאתי שני ספרי שירה מפרי עטי ("מחשבות קטנות" ו"מילים שמנסות לדעת") והרגשתי שאני יכולה להשיג מה שאני רוצה. 

 

מכיוון שמגיל צעיר התנסיתי בחוויה של ניהול בכיר, כשאיבדתי עניין בתחום, היה קשה מאוד למצוא עבודה שתהווה עבורי יותר מפרנסה, כזו שתדליק מחדש את הניצוץ, שתהיה בעלת ערך אישי מוסף. בשנת 2005 נתקלתי במודעה שהציעה לימודי אימון במטרה להשתלב בעבודה כמאמנת. לא ממש ידעתי במה מדובר, אך זה הדהד לי נכון והלכתי על זה. למדתי אימון אישי, במטרה לעסוק בזה.

 

תמיד ידעתי שאני יכולה לעזור לאנשים להגיע ליותר, ידעתי שיש לי אומץ, נחישות, שאם אני רוצה משהו, אגיע אליו. לא תמיד אני יודעת איך זה יקרה, אבל אני לא רואה קירות לפניי. ובכל זאת, חיכיתי הרבה שנים. חשבתי שאני צריכה להיות מושלמת, לפני שאוכל לעזור לאחרים. טעות.

 

מתחילה מחדש

שנת 2005 היוותה עבורי הזדמנות להבנת הטעות והפכה לנקודת מפנה מבחינתי, כאשר עם סיום הלימודים, התחלתי לעבוד כמאמנת במסגרת סדנאות ל"פריצת דרך אישית" בבית הספר בו למדתי. נקודת מפנה נוספת, משמעותית עוד יותר הייתה בשנת 2007, כאשר נחשפתי לתוכנית הריאליטי-קואוצ'ינג "מתחילות מחדש" Starting Over (ששודרה אז בערוץ 3 בכבלים).

 

בעקבות הצפייה בתוכנית, בשתי המאמנות המופלאות, איאנלה ואנזאנט  ו רונדה בריטן, הבנתי שאני רוצה יותר - לדעת יותר, להיות יותר, לתת יותר. אחרי שהתחלתי לבנות את עצמי כמאמנת אישית, בעבודה קשה ובמסירות, ראיתי לפניי משהו שלא יכולתי להתעלם ממנו. גיליתי ידע ועומק שהייתי חייבת להגיע אליהם כאשת מקצוע.  

 

וכך, בגיל 40 עם אנגלית שאינה שפת אם, בלי אף תוכנית חיסכון, עם עבודה מסודרת שבקושי מספיקה "לגמור את החודש", ועם מתאמנים שמאמינים בי, החלטתי לעזוב הכל. עם זאת היה לי יתרון אחד: היותי רווקה. ניגשתי למבחני הקבלה בבית הספר של איאנלה ואנזאנט, אחת ממאמנות התוכנית, שבמרילנד, ארה"ב, שהיא למעשה גם דוקטור למשפטים וכוהנת דת נוצרית.

 

הייתה זו אחת ההחלטות, שהכילה את התחושה שהחיים חזקים מאיתנו. תיאורטית, יכולתי להתעלם ממה שראיתי, אך בשבילי זה היה כמו למות מבחירה, לאבד את המשמעות ולסבול. כי זה מה שבדרך כלל קורה כשאנחנו מתכחשים למי שאנחנו באמת, לקריאה להתעוררות.

 

רואה תוצאות, חיה בחלום

היום, אחרי שנתיים אינטנסיביות ומדהימות במיוחד, של לימודים בחברת 70 סטודנטים, שכללו מגוון מרתק של טיפוסים: רוב של אפרו–אמריקאים, עוד שתי יהודיות אמריקאיות, שאחת מהן מעולם לא הייתה בישראל, שלושה קנדים, ואני - האטרקציה הישראלית - עובדה שגרמה להרבה מהסטודנטים לנשק אותי בחום מדי יום - זכיתי להיות אחת מבין 30 הסטודנטים שסיימו את התכנית. בנוסף, זכיתי בפרס הצטיינות על האומץ שלי.

 

היעד הבא: לסיים שנתיים נוספות של לימוד ולהתקבל לעבודה כחלק מצוות ההוראה בבית הספר. להשתלם ככל שניתן אצל המאסטרית איאנלה, ובסופו של דבר להשתמש בידע הזה כאן בארץ.

 

בפרק הבא אשתף אתכם בתהליך: איך החלום הפך למציאות, הקשיים שהיו לפניי (אתם יודעים מה זה לטוס 10 פעמים בשנה לתקופות של בין שבוע לחודש וחצי?), המכות שחטפתי (הידעתם שבית הספר מטיל קנסות על מי שלא עומד בצורה מושלמת בשיעורי הבית?!), האתגרים, המחירים הכבדים (ולא מדובר רק בכסף), וכמובן גם רגעי האושר העילאי. ויהיו לי בשבילכם גם טיפים כיצד לעשות את הצעד הראשון בדרך לחלום.

 

לצפייה בפרקי הסדרה "מתחילות מחדש"

 

יעל פילוסוף, מאמנת אישית רוחנית 054-4923833


 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
יעל פילוסוף, מאמנת אישית, בדרך להגשמת החלום
צילום: עדי אדר
איאנלה ואנזאנט. האשה שנתנה את ההשראה
מתוך האתר הרשמי
לאשה בפייסבוק
מומלצים