שתף קטע נבחר

הפסקה בשביתה: במשרד החוץ יכינו נסיעת רה"מ

עובדי משרד החוץ נענו לבקשת מזכ"ל ההסתדרות להכין את ביקור נתניהו בוושינגטון, לאחר שהבהיר להם שמדובר ב"נסיעה בעלת חשיבות לאומית". במקביל, יימשכו העיצומים המדיניים

במשרד הביטחון יכולים לחזור לשיגרה - עובדי משרד החוץ חזרו בהם והחליטו שיטפלו בנסיעתו של ראש הממשלה לוושינגטון. העובדים נענו הערב (יום ג') לפנייתו של מזכ"ל ההסתדרות, עופר עיני, שהבהיר להם את חשיבות הפגישה בין בנימין נתניהו לנשיא האמריקני ברק אובמה.

 

במסגרת העיצומים שנוקטים עובדי הוועד המדיני במשרד החוץ בירושלים, שגרמו לשיבושים קשים בביקורים של אישים בינלאומיים המבקרים בישראל, מנעו עובדי משרד החוץ מהסגל הדיפלומטי בשגרירות בוושינגטון לסייע בהכנות לביקור נתניהו בתחילת השבוע הבא בבירה. בעקבות זאת הפעיל שר הביטחון אהוד ברק, לבקשת ראש הממשלה, את אנשי משלחת הרכש של משרדו לארה"ב כדי להכין את הביקור.

 

עובדי משרד החוץ אמרו תחילה שמדובר בניסיון לשבור את השביתה, אולם בעקבות התערבות עיני, שהבהיר

כי מדובר ב"נסיעה בעלת חשיבות לאומית", הוחלט לאפשר לעובדים בארה"ב להכין את הביקור. השיבושים שנפסקו הערב מנעו עד כה את הכנות הפמליה לנסיעה.

 

אולם, למרות שעובדי משרד החוץ יקלו על ההכנות לביקור נתניהו, אין בכוונתם להפסיק את העיצומים המדיניים. בין היתר, הם מנעו היום טיפול בבקשת שמונה חברי כנסת לסייע להם לארגן נסיעות לחו"ל ולהירשם לסמינרים ואירועים בינלאומיים. כמו כן, הם מעכבים את הטיפול בהגעת משלחות צפויות מכל רחבי העולם, כולל הטיפול בהגעתו הצפויה של השליח האמריקני למזרח התיכון, ג'ורג' מיטשל, ביום חמישי הקרוב. 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
נתניהו ועיני. מזכ"ל ההסתדרות נחלץ לעזור
צילום: דודו אזולאי
נתניהו עם אובמה. "חשיבות לאומית" (ארכיון)
צילום: משה מילנר, לע"מ
מומלצים