שתף קטע נבחר

"נוער כהלכה" נגד הרדיו החרדי: "סתמו פיות"

עמותת "נוער כהלכה" התלוננה במועצת העיתונות וברשות השנייה נגד התחנות "קול חי" ו"קול ברמה": "לא נתנו לנו להגיב בפרשת עמנואל. אם זה רדיו פיראטי - שישדרו מעזה". "קול ברמה": "עובדים על פי אמות מידה מקצועיות"

סוגרים חשבון עם התקשורת: יו"ר עמותת נוער כהלכה, יואב ללום, מוביל המאבק נגד האפליה העדתית במוסדות החינוך החרדים, התלונן בפני מועצת העיתונות והרשות השנייה לטלוויזיה ולרדיו נגד תחנות "קול חי" ו"קול ברמה", שלטענתו סיקרו את פרשת עמנואל באופן חד צדדי.

  

בתלונה שהגיש דובר "נוער כהלכה", יונתן דנינו, נטען כי במהלך התקופה האחרונה לא הובא צד העמותה במסגרת סיקור הפרשה ולאנשיה לא ניתנה זכות התגובה על הטענות כלפיהם. "העבירו שידור של 3-4 שעות בלי לקולנו יישמע", אמר דנינו ל-ynet, והדגיש: "לא רק שלא פנו אלינו, אלא גם כשביקשנו מיוזמתנו להגיב לא נתנו לנו".

  

"כשכבר הסכימו לעלות מישהו מהצד שלנו לשידור זה היה מינימליסיטי, כדי שיוכלו לנגח אותנו, ולא כדי לתת לנו ביטוי אמיתי. זה כמו בתחנה של ירדן, שהמראיין עמנו הוא זה שנגדך, מבזה אותך ומדבר עליך בשם הרבנים. הוא תופס צד בעניין וזה חמור מאוד. אם זה רדיו פיראטי - שישדרו מעזה. זה לא רדיו ממלכתי. זה כאילו הרדיו של חסידות סלונים".

  

דובר העמותה מגלה כי שדרנים באותן תחנות אמרו כי היו שמחים לאזן את הדיווחים והעיסוק בנושא, אך ועדות הרבנים הפועלות מעליהם אינן מאפשרות זאת. עוד ציין כי היו"ר, יואב ללום, לא עלה לשידור ב"קול ברמה" אף לא פעם אחת בכל עשרת ימי מאסר ההורים. "כל מי שרצה לבזות ולגנות נגדו ולאיים עליו ברצח קיבל במה, אבל מי שביקש לעודד, לומר מילה טובה או לדבר על האפלייה – נדחה".  

 

דנינו הוסיף כי התרשם שהרגולטורים מתייחסים ברצינות לתלונתו ורואים בחומרה את הסיקור החרדי.  

 

למרות האמור בתלונת "נוער כהלכה", יש לציין שני ראיונות של אנשי העמותה ברדיו "קול חי" שזכו להד תקשורתי - האחד עם יואב ללום, שדברים שטען במהלכו לפיהם קהילת סלונים בעמנואל נתמכת על ידי "הקרן לידידות" שנאסרה על ידי הרבנים גררו אחריהם תביעת דיבה בבית דין רבני, והשני עם רבו, הרב יעקב יוסף, בראיון מקיף ראשון בפרשה.

 

דובר תחנת הרדיו "קול ברמה", ישורון תורג'מן, מסר בתגובה: "קיבלנו מהרשות השנייה את טענותיה של עמותת נוער כהלכה, ואת תגובתנו המסודרת העברנו אליה בחזרה. רדיו 'קול ברמה' עובד על-פי אמות מידה מקצועיות ועל-פי כללי הרשות השנייה". מרדיו "קול חי" נמסר בתגובה כי "הרדיו מתנהל באופן ישיר מול הרשות השנייה. כל התייחסות במידה ותידרש - תועבר לרשות".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
יואב ללום. "קול ברמה התעלם"
צילום: נועם מושקוביץ
מומלצים