שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  מיזם חדש לפיתוח סרטי תעודה במזה"ת
  המיזם StoryDoc שייפתח השבוע באי קורפו שביוון מזכיר מאד את פרויקט גרינהאוס ויזכה לתמיכה של האיחוד האירופי. בפרויקט ישתתפו גם נציגים מישראל

  יוצרים ומפיקים ישראליים ישתתפו במיזם אזורי לעידוד הפקות קולנוע תיעודיות במדינות אגן הים התיכון. המיזם, StoryDoc, הוא שיתוף פעולה בין מרכז הסרט היווני ומכון הקולנוע האירופי EDN בדנמרק.

   

  את הנציגים מישראל בחר צוות לקטורים מטעם קרן "קופרו" לשיווק סרטי תעודה. המיזם, שמזכיר במהותו את פרויקט "גרינהאוס" שפועל תחת הקרן החדשה לקולנוע ולטלוויזיה ועד לאחרונה נתמך גם הוא על ידי האיחוד האירופי, ייפתח באי היווני קורפו ב-2 ביולי. במסגרת המיזם, שנתמך על ידי קרן המדיה של האיחוד האירופי, ישתתפו היוצרים והמפיקים בסדרת סדנאות בהנחיית במאים דוקומנטריים מנוסים, עורכי תוכן ומפיקים. הסדנאות יעסקו בפיתוח תסריט, עלילה ודמויות כמו גם פיתוח חומרים ויזואליים כמו פרומואים וטיזרים.

   

  הפרויקטים הישראלים הנבחרים הם: "קנרית מתוקה שלי" בבימויו של רועי שר שסובב סביב סיפורה של גדולת זמרות הרבטיקו של יוון, רוזה אשכנזי; "לילה
  לבן" של עירית גל על נשים פלסטיניות שמסתננות מדי לילה אל תחומי ישראל כדי להתפרנס בארץ מעבודות ניקיון; "בלאק דולורס" של יוני ציגלר שמבקש לקיים הבטחה של אביו המת ויוצא למסע ימי מישראל לצרפת; "שבעת המינים" של איילת הלר עוקב אחרי שבעת המינים דרך המסורות הקולינריות, מקומם בהיסטוריה, בחקלאות ובפוליטיקה; ו"קלנדסטיני" של דנאי אלון נוגע ביחסה של אירופה לאפריקה דרך מציאות החיים המשתנה בכפר דייגים קטן באיטליה המרוחק 90 מייל בלבד מחופי תוניס.

   

  ברשימת המנחים במיזם נציגים של רשת הטלוויזיה הפינית YLE, רשת הטלוויזיה האירופית ZDF ARTE, מנהלת מכון הקולנוע האירופי EDN, המפיצה האמריקנית לואיז רוזן, מנהל התוכן של Yes Docu ומנהלת קרן קופרו, אורנה ירמות.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  לאתר ההטבות
  מומלצים