שתף קטע נבחר

שטייניץ מתחמם לקראת עימותי התקציב

שר האוצר החל להתכונן לדיוני התקציב ויצא בקריאה להידוק החגורה. "אם נשתולל עכשיו אנחנו עלולים להגיע למצב קשה מהר מאוד בעתיד", אמר שטייניץ והכין את הקרקע לעימות עם שר הביטחון: "אם לא נצליח לבלום עכשיו את הנסיקה של תקציב הביטחון, נאלץ להזניח תחומים חשובים"

שר האוצר יובל שטייניץ הזהיר היום (ה') בצהריים, לקראת דיוני התקציב, כי "אם נשתולל עכשיו אנחנו עלולים להגיע למצב קשה מהר מאוד בעתיד". שר האוצר דיבר בכנס השנתי של גזברי הרשויות המקומיות לקראת דיוני התקציב הדו-שנתי הבא שייערכו בממשלה בשבועיים הקרובים. "בשום פנים ואופן אסור לישראל לחזור על טעויות העבר שהובילו אחרי מלחמת יום הכיפורים לעשור האבוד של כלכלת ישראל", אמר שר האוצר.

 

שטייניץ אמר על עצמו: "אני מתייחס לעצמי כגזבר של המדינה ולכן עושה כל דבר על מנת לשמור על אחריות תקציבית מרוסנת. אם ישראל היתה במצב של יוון או מדינות אחרות הדומות לה באירופה היינו רואים עכשיו תקציב עם קיצוצים בהיקף של מיליארדי שקלים. אבל התמודדנו טוב יותר עם המשבר עד עכשיו ולכן נראה בשנתיים הקרובות תקציב שגדל".

 

באשר לסדרי העדיפויות של הממשלה שבאים לידי ביטוי בתקציב החדש, רמז שטייניץ על המחלוקת הצפויה עם שר הביטחון על הגדלת תקציב משרדו באמנה השנתית עליה המליצה ועדת ברודט. בממשלה כבר נשמעו בראשית השבוע דרישות לצמצם את התוספת המתוכננת כדי לממן צרכים חברתיים דחופים כמו הרחבת מערכת החינוך.

 

שטייניץ הדגיש: "אם לא נצליח לבלום עכשיו את הנסיקה של תקציב הביטחון, אנו נאלץ להזניח תחומים חשובים כמו פיתוח ההשכלה הגבוהה, החינוך ופיתוח תחומים אחרים בכלכלת ישראל שיקדמו את הצמיחה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
שטייניץ: הגזבר של המדינה
צילום: חגי אהרון
מומלצים