שתף קטע נבחר

צילום: אבישג שאר-ישוב

מטה שליט: נאום נתניהו הוסיף משתתפים לצעדה

רה"מ הבהיר שלא ייענה לדרישות חמאס, אבל ההמונים המלווים את משפחת החייל החטוף רק מתרבים. לפחות רבבה הגיעה לנתניה - והעצרת הועברה מהיכל התרבות לכיכר בגלל ריבוי המשתתפים. בערב: קבלת שבת מול בית נתניהו בקיסריה

החופש הגדול, יום שישי החופשי, ההתקרבות למרכז - או אולי נאומו של בנימין נתניהו ? אחרי ירידה מסוימת בימים האחרונים, הבוקר (יום ו') שוב מלווים המונים את בני משפחת שליט בדרך הארוכה לירושלים בזעקה למען שחרור גלעד השבוי בעזה. לפי המשטרה, לפחות 10,000 צועדים הגיעו לנתניה - והם התקבלו במחיאות כפיים על ידי מאות תושבים ברחוב הרצל המרכזי. המארגנים טוענים שמספר הצועדים עומד על כ-17 אלף. לפני הצהריים הגיעו הצועדים לכיכר העצמאות, ובשל ריבוי המשתתפים, הם יקיימו שם את העצרת שתוכננה להתקיים במקור בהיכל התרבות בעיר. 

 

 

אמש שררה אווירה קשה בקרב משתתפי הצעדה, אחרי שראש הממשלה אמר כי "ישראל לא יכולה לומר 'בכל מחיר'". אולם הבוקר, נראה היה כי הצועדים חשים שהנאום דווקא הגביר את התמיכה ואת הנכונות של המזדהים לצאת וללוות את המשפחה במסע - ומכאן הגידול במספר הצועדים. "עוד ועוד אנשים מבינים שמה שעשינו עד עכשיו לא היה מספיק", אמר הבוקר ל-ynet ראש מטה המאבק, שמשון ליבמן. 

 

צילום: אוהד צויגנברג

 

"ראש הממשלה לא פנוי עדיין, ככל הנראה, לעכל את הדברים שהעם מנסה להגיד לו", אמר ליבמן. "אין פה שום דבר, שום אמירה נגד ראש הממשלה, אלא רק קהל שאומר: 'הגיע הזמן להחזיר את גלעד'. אנחנו רוצים לתת לראש הממשלה את הכוח, ולהראות לו שיש לו קהל שייתן לו את הכוח לקבל בסופו של דבר את ההחלטה הנכונה".

 

לדברי ליבמן, משיחות עם הצועדים עולה כי מה שהיה חסר בנאומו של נתניהו, הוא משמעות האלטרנטיבה. "חסרה הייתה השאלה - מהו הסיכון באי-החזרתו של גלעד. האם גזר דין מוות ראוי, לנוכח הסיכונים שהציג ראש הממשלה. המשמעות של הדברים שאמר היא להרוג את גלעד, ולהרוג את הערך שלא מפקירים חייל בשטח. האנשים בצעדה הזו לא רק מוחים. אני מרגיש פה גם כמיהה למשהו אחר, ליציאה מהקיבעון שהממשלה נתונה בו. הרי כל הדברים שאמר נתניהו כבר נאמרו בעבר".

 

גם במשפחת שליט לא אהבו את דברי ראש הממשלה.

 "כל מה שמצליח ראש הממשלה הוא למחזר את מסיבת העיתונאים של אולמרט ב-2009. הוא בחר לצייר לנו תסריטי אימה על מחבלים שמשתחררים ורוצחים ישראלים, כאילו ששום דבר לא השתנה מאז", אמר אתמול נועם שליט, אביו של החייל החטוף.

 

בערב יערכו בני המשפחה והצועדים קבלת שבת מול ביתו של ראש הממשלה בקיסריה. פעילים במאבק כבר קיימו במקום מספר "קבלות שבת". במהלך סוף השבוע ינוחו הצועדים בקיבוץ שפיים, וביום ראשון יחדשו את הצעדה, לכיוון תל אביב.

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הצעדה מגיעה לנתניה, היום
צילום: עידו ארז
ממשיכים לצעוד בראש: נועם ואביבה שליט
צילום: עידו ארז
מומלצים