שתף קטע נבחר

פואד ליועץ של ברק: אני עיראקי, אשפד אותך

בצל סערת הפגישה החשאית עם שר החוץ הטורקי, שר התמ"ת אמר בישיבת שרי העבודה כי דוברו של ברק מכשיל אותו. "אני אשפד אותך. אתה לא יודע מה זה עיראקי", זעם. בן-אליעזר גילה כי לפני הפגישה עם שר החוץ קיבל את ברכתו של ברק

בצל התככים, העצבים פקעו בישיבת שרי העבודה. שר התמ"ת, בנימין בן-אליעזר, זעם על יו"ר מפלגתו, השר אהוד ברק, כיוון שדוברו תידרך עיתונאים ואמר שברק התנגד לפגישה עם שר החוץ הטורקי, אחמט דבוטאולו. בנוסף, הוא טען כי ההדלפה על הפגישה בבריסל יצאה ממשרד הביטחון. בן-אליעזר אמר לדוברו של ברק: "אני אשפד אותך. אתה לא יודע מה זה עיראקי". הדובר ברק סרי הגיב: "תנמיך את הטונים שלך, אני לא עובד אצלך".

 

השר בן-אליעזר אמר כי דוברו של ברק מכשיל אותו בהודעות ובתדרוכים שהוא מוציא, וכי הם רק פוגעים בסופו של דבר בשר הביטחון. הרקע לעימות הקשה הוא תדרוך שנתן יועץ שר הביטחון סרי לכתבים המדיניים, על כך ששר הביטחון ברק הביע באוזני

 ראש הממשלה הסתייגות לפגישה בין בן-אליעזר לשר החוץ הטורקי. בן-אליעזר הנזעם פגש את סרי בחדר הישיבות הצדדי בקומת הממשלה, בישיבת שרי העבודה השבועית, ואז התפתח העימות. 

 

בן אליעזר אמר: "אתה תדרכת על ההסתייגות של ברק מהפגישה עם השר הטורקי?". סרי ענה: "אכן, אמת". בן-אליעזר הגיב בזעם: "אני לא אשכח לך את זה. אתה לא תעשה לי דברים כאלו, אני עיראקי. אני אשפד אותך". סרי הגיב: "תעשה, אל תדבר". השר ברק התערב בשלב זה: "רבותיי, תירגעו, אין טעם בעימות".

 

מקורבי בן אליעזר אמרו לאחר הישיבה: "נכון, פואד זעם על ברק סרי ועל התדרוך שיצא מלשכת שר הביטחון". הם הוסיפו, כי בן אליעזר עדכן את ברק באשר לפגישה הצפויה וקיבל את ברכתו. פואד אמר לעמיתיו השרים לפני ישיבת שרי העבודה: "אהוד אמר לי, תמסור ד"ש לשר הטורקי".  

 

הכעס הזה מצטרף לזעמו של בן-אליעזר על ברק על תדרוכים שיצאו

 מלשכת שר הביטחון נגדו. שר התמ"ת טען כי ההדלפה על דבר הפגישה עם שר החוץ הטורקי, פגעה מאוד בבטחון ישראל וביכולת לנסות ולתקן את היחסים עם הטורקים. ולראיה, ההצהרות הקשות מהצד הטורקי.

 

מקורביו של בן-אליעזר הבהירו: "פואד לא מאשים את ברק בהדלפה, למרות שבימים האחרונים אנשים שוחחו איתו הבינו כי פואד לא פוסל זאת. שר אחר ממפלגת העבודה העריך הבוקר שאולי ברק התקשר לליברמן ואמר שהיה נגד נסיעת פואד, כדי להרגיעו כי הוא רוצה להצטרף לביבי נתניהו לארצות-הברית".

 

מנגד, מקורבי ברק אמרו, כי שר הביטחון הסתייג באוזני ראש הממשלה מהפגישה עם שר החוץ הטורקי. המקורבים אמרו שברק טען כי הטורקים ינצלו פגישה כזו כדי להטיח את רשימת הדרישות שלהם מישראל, כך שישראל תידרש להתנצל בפומבי בפני טורקיה ותתבקש לשלם פיצויים לנפגעי והרוגי ה"מרמרה": "כפי שהיה באמת בפגישה בין השניים", אמרו אנשי ברק.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
בן-אליעזר וברק. ארכיון
צילום: דלית שחם
מומלצים