שתף קטע נבחר

שכר המינימום: רה"מ מפעיל לחץ להשגת רוב

נתניהו ומזכיר הממשלה פועלים לשכנע את השר הרשקוביץ' לשנות את הצבעתו ולהצביע נגד הצעת החוק של עמיר פרץ להעלאת שכר המינימום. זאת, לאחר שבין השרים הסתמן שיוויון. נתניהו ושטייניץ הפעילו לחצים כבדים נגד ההצעה מחשש שתעלה כ-5 מיליארד שקלים בשנתיים הקרובות

העלאת שכר המינימום: ראש הממשלה, בנימין נתניהו, ומזכיר הממשלה צבי האוזר, פועלים כדי לשכנע את השר דניאל הרשקוביץ' מהבית היהודי לשנות את הצבעתו ולהצביע נגד החוק להעלאת שכר המינימום. זאת, לאחר שבין השרים הסתמן שיוויון.

 

שר האוצר, יובל שטייניץ, התנגד תחילה לתמוך בדרישה של השר סילבן שלום, לקדם את מס ההכנסה השלילי בשנת התקציב הקרובה. מאוחר יותר נעתר שטייניץ לדרישה, ובכך השיג את תמיכת שרי הליכוד בהתנגדות להצעת החוק של ח"כ עמיר פרץ. בהצעת פרץ תומכים כעת שרי העבודה ושרי ישראל ביתנו. 

 

 

ראש הממשלה ושר האוצר ניהלו מאבק קשה נגד ההצעה, מחשש שיעלה כ-5 מיליארד שקלים בשנתיים הקרובות. ישיבת הדיון בממשלה נמשך והוא מתארך מעבר למצופה בשל הדיון בנושא.

 

הממשלה דנה היום בערר שהגיש שר האוצר, שטייניץ, על החלטת ועדת השרים לחקיקה לתמוך בהצעת החוק של ח"כ פרץ (עבודה) להגדיל את שכר המינימום באופן מדורג מ-3,850 שקל בחודש כיום עד 4,600 שקל.

 

מוקדם יותר היום התרחש עימות בישיבת שרי הליכוד שקדמה לישיבת הממשלה בנוגע לסוגיית העלאת שכר המינימום. השר סילבן שלום אמר לראש הממשלה: "אם לא תקדם את נושא מס ההכנסה השלילי ותקבע לו מועד ל-2011, לא אתמוך בדרישתך שלא לקדם את הצעת החוק של פרץ. אי אפשר לפגוע כל הזמן בחלשים". 

 

שר האוצר המתנגד להעלאת שכר המינימום אמר: "אני מזהיר שמשמעות העלאת שכר המינימום היא פגיעה בתקציבי משרדי הממשלה. מדובר ב-5 מיליארד שקלים לשנתיים הקרובות. גם הרשויות המקומיות ובעיקר אלה החלשות תיפגענה וחלקן עלולות להתמוטט.

 

"העלאת שכר המינימום תביא גם להגברת האבטלה. מי מעמיתיי השרים שיצביע בעד העלאת שכר המינימום, שלא יתפלא שתקציב משרדו יקוצץ", הזהיר - איים שר האוצר.

 

הסוגייה זימנה לישראל ביתנו שעת כושר לנקמה מתוקה, לאחר התקרית בין השר אביגדור ליברמן ונתניהו בעניין פגישת השר בנימין (פואד) בן אליעזר עם שר החוץ הטורקי.

 

הבית היהודי הודיעו כי יתמכו בהצעת החוק של פרץ. "זהו חוק צודק" אמר השר דניאל הרשקוביץ ל-ynet.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
נתניהו בממשלה, היום
צילום: AFP
מומלצים